ח"כ אורן חזן נחקר באזהרה בחשד שתקף את מנכ"ל עיריית אריאל בשנה שעברה

חזן נחקר במשך כחמש שעות בחשד לתקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. לחקירה נדרש אישורו של היועץ המשפטי לממשלה, משום שהתקרית אירעה בטרם נבחר לכנסת

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חזן במליאת הכנסת, לפני כשבועייםצילום: אוליבייה פיטוסי

חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) נחקר היום (ראשון) באזהרה במשך כחמש שעות, בחשד שתקף את מנכ"ל עיריית אריאל אבי עזר במהלך ויכוח ביניהם באוטובר 2014. הוא נחקר במשרדי יחידת להב 433 בחשד לתקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי.

התקרית אירעה בטרם נבחר חזן לכנסת וגם החקירה בנושא החלה לפני שהפך לח"כ. על כן נדרש אישורו של היועץ המשפטי לממשלה להמשיך בחקירה. היועמ"ש נתן את האישור לכך לפני כחודש וחצי.

על פי החשד, חזן תקף את מנכ"ל העירייה אריאל לאחר שויכוח ביניהם התלהט. ניידת משטרה זומנה אז למקום וגבתה עדויות מהנוכחים. 

חזן כתב היום בחשבון הטוויטר שלו כי סיים "מתן עדות בחקירה בתלונות ההדדיות שהגשנו, ראש העיר אריאל ואני, אחד נגד השני" וכי הוא משוכנע שהצדק יצא לאור. 

לפני כשבועיים הודיעה ועדת האתיקה של הכנסת כי לא תדון בקובלנות שהוגשו לה נגד חזן בעקבות תחקיר חדשות 2 על התנהלותו בימים בהם ניהל קזינו בבולגריה טרם בחירתו לכנסת.

בקובלנות נטען כי ההתנהלות המיוחסת לחזן בתחקיר - שסייע ללקוחותיו להשיג זונות ורכש סמים לכאורה - פוגעת פגיעה של ממש בכבוד הכנסת ומעמדה בעיניי הציבור. אך היועץ המשפטי לכנסת, עורך הדין אייל ינון, העביר חוות דעת ולפיה אין לחברי הוועדה סמכות לדון בקובלנות מאחר שעניינן מעשיו של חזן טרם היבחרו לכנסת. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ