רויטל חובל
רויטל חובל

לאחר קיפאון של כמעט שנה, הוועדה לבחירת שופטים בהרכבה החדש תתכנס ביום ראשון הבא ובהרכבה החדש יופיעו לראשונה שני נציגים ערבים: שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן ונציג לשכת עורכי הדין חאלד זועבי. ג'ובראן יחליף את השופטת אסתר חיות שמונתה לפניו לכהן בוועדה אף שהוא ותיק ממנה, בשל הצורך בייצוג נשי בוועדה. כעת, כשארבע מתוך תשעת חברי הוועדה הן נשים, ג'ובראן מממש את זכותו בהתאם לוותק השופטים ולהתמנות כחבר ועדה. 

תשעת חברי הוועדה הם: שרת המשפטים איילת שקד, שר האוצר משה כחלון, נציגי הקואליציה נורית קורן ורוברט אילטוב, נציגי בית המשפט העליון הנשיאה מרים נאור והשופטים אליקים רובינשטיין וג'ובראן, וכן נציגי לשכת עורכי הדין, אילנה סקר וחאלד זועבי.

כך יוצא שמול אילטוב, שבאחרונה אמר בראיון לגל"צ ש"שופט שלא רוצה לשיר את התקווה לא יכול לשפוט במדינת ישראל", ישב בוועדה השופט ג'ובראן שתועד לפני שלוש שנים עומד לצד עמיתיו לבית המשפט העליון אך לא שר את מלות התקווה, ועם נציג נוסף של המגזר הערבי- זועבי.  

בתגובה לסירובו של ג'ובראן לשיר את ההמנון, קרא יו"ר ועדת חוקה דאז, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) להדיחו ואילו ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) הגיש הצעת חוק שלפיה מי שלא שירתו בצה"ל או בשירות לאומי - לא יוכלו לכהן בבית המשפט העליון. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אז כי הוא לא מצפה מאזרח ערבי לשיר את ההמנון.

הוועדה תתכנס ביום ראשון הבא לראשונה ותדון במינוי שופטים לבתי משפט השלום והמחוזיים ברחבי הארץ, אחרי כמעט שנה שבה הוועדה לא התכנסה בשל הבחירות. מינוי לבית המשפט העליון צפוי רק ב- 2017,  עם פרישתם של נאור, רובינשטיין וג'ובראן עצמו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ