אישום בגין הסתה לאלימות נגד תושב קרית מלאכי שהביע תמיכה ברצח במצעד הגאווה

גלעד קליינר פרסם בפייסבוק והפיץ הודעות בהן הביע תמיכה בישי שליסל ושמחה על מותה של שירה בנקי. בפרקליטות ביקשו לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד תושב קרית מלאכי בן 41, גלעד קליינר, בגין הסתה לאלימות, לאחר שכתב פוסטים בפייסבוק המשבחים את הדוקר במצעד הגאווה בירושלים ישי שליסל. בפרקליטות ביקשו לעצור את קליינר עד תום ההליכים המשפטיים. 

בשעות שלאחר אירוע הדקירה במצעד הגאווה בו נרצחה שירה בנקי ונפצעו חמישה נוספים, כתב קליינר בעמוד הפייסבוק שלו: "ישי שליסל, אם כבר החלטת לדקור בפעם השנייה ועוד זמן קצר אחרי שהשתחררת מעשר שנות מאסר, לא יכלת לעשות הפעם עבודה קצת יותר יעילה? לצערי, אתה עכשיו לא הולך להשתחרר כל כך מהר, אז לפחות היית מצליח להרוג כמה מהסוטים הארורים האלה". בעקבות תגובות לדברים שכתב, פרסם סטטוס נוסף בו נכתב, בין היתר, "לא פעם אמרתי גם בעבר שבכל מצעד תועבה שכזה אני מייחל שייפול עליהם קסאם וימחץ למוות אלפים מהם". בעקבות תגובות לדברים שכתב, פרסם סטטוס נוסף בו כתב, בין היתר: "לא פעם אמרתי גם בעבר שבכל מצעד תועבה שכזה אני מייחל שייפול עליהם קסאם".

ישי שליסל במצעד הגאווה, לפני שבועצילום: אי־פי

למחרת הפרסומים המשטרה עצרה את קליינר, והוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים, בהם איסור לפרסם פרסום כלשהו ברשת חברתית. לפי כתב האישום קליינר הפר את מעצר הבית ויצא מביתו. בנוסף, הוא שלח הודעת טקסט בתפוצה של כמאה איש, בה הביע שמחה על מותה של שירה בנקי, וכתב כי עמדתו לגיטימית, ואין בדבריו כוונה לעודד או לקרוא לאלימות. 

עורך דינו של קליינר, איתמר בן גביר, הציג בפני השופטת חומר רפואי על מצבו של קליינר. לדברי בן גביר, השופטת קבעה כי לאחר שהסתיימה החקירה ולאור מצבו הרפואי של קליינר, יש לשחררו בתנאים חמורים בהם פיקוח צמוד ומעצר בית מלא. "בהחלטתה קבעה גם השופטת כי לצערה הפרסום של קליינר לא היה בודד ורבים אחרים פרסמו פרסומים דומים וכלל לא נחקרו. הפרקליטות ביקשה לעכב ביצוע כדי לשקול הגשת ערר והשופטת נעתרה לבקשה. טוב עשה בית המשפט באשקלון, אך חבל שהפרקליטות מציגה גישה קיצונית, מפלה לרעה בין קליינר לבין מי ששמח על רצח חיילנו בצוק איתן ויתרה מכל אלה, בפרקליטות מסרבים להתחשב במצבו הרפואי הקשה. אם יקרה אסון לקליינר במעצר, האם פרקליטות מחוז דרום ייקחו את האחריות?". בן גביר הוסיף כי הבקשה של הפרקליטות למעצר עד תום ההליכים היא חסרת תקדים, "אפילו ראאד סאלח לא היה עצור בעת משפטו בגין הסתה לאלימות וניהל המשפט כאשר הוא שוחרר".

בפרקליטות מציינים כי כתב האישום אושר על ידי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ועל פי המלצת פרקליט המדינה שי ניצן, וכי הם רואים בחומרה פרסום דברי הסתה לאלימות, לטרור ולגזענות, "בין שנאמרו במרחב הממשי ובין שנאמרו במרחב הווירטואלי. אנו נמשיך לפעול נגד מסיתים מכל קצוות הקשת בחברה הישראלית, בנחישות וברוח כתבי אישום נוספים שהוגשו בחודשים האחרונים".

השבוע פורסם כי המשטרה תפתח בחקירה נגד אדם שפרסם סרטוני יוטיוב – בהם נראה נשיא המדינה ראובן ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו לבושים מדי נאצים ומדברים, לכאורה, גרמנית. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ