מפקד מחוז ירושלים במשטרה נפגש עם משפחתה של שירה בנקי ועדכן אותם על חקירת האירוע

ועדת הבדיקה לאירועי מצעד הגאווה בירושלים מתמקדת בשאלת אחריותן של יחידות המשטרה בעיר לאירוע. מדיוני הוועדה עולה כי שמו של ישי שליסל עלה בתדריכים לשוטרים לפני האירוע

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב משה אדרי, ביקר היום (חמישי) בבוקר את בני משפחת בנקי, שבתם שירה, נרצחה על ידי ישי שליסל במהלך מצעד הגאווה בירושלים לפני שבוע. אדרי נפגש עם אורי ומיקה בנקי, הוריה של שירה ועדכן אותם על חקירת האירוע.

בתוך כך, ועדת החקירה שמינה מ"מ המפכ"ל, רב-ניצב בנצי סאו, לבחינת טיפול משטרת ירושלים ממשיכה בחקירת האירוע. השאלה המרכזית בה מתמקדת הוועדה היא שאלת אחריותן של יחידות המשטרה לאירוע. שלוש יחידות היו מעורבות באבטחת האירוע: היחידה המרכזית של מחוז ירושלים, שמונתה על הפיקוח והמודיעין, ושני המרחבים - מרחב ציון ומרחב מוריה, שבהם עבר המצעד והם היו ממונים על טבעת האבטחה סביב הצועדים. קצינים משלוש היחידות האלו מטילים את האחריות זה על זה. כך או כך מדיוני ועדת החקירה עולה כי שמו של שליסל עלה בתדרכים לשוטרים לפני האירוע.

צעירים מדליקים נרות לזכרה של שירה בנקי בכיכר ציון בירושלים, השבועצילום: אוליבייה פיטוסי

עו"ד יהודה שושן, שנשכר על ידי כמה מהקצינים לפני עדותם בפני הוועדה טוען שהאחריות לאירוע נופלת על היחידה המרכזית, שגם חוקרת את שליסל. ששון קרא היום למ"מ המפכ"ל להורות על העברת חקירת הרצח למחוז אחר.

בדוברות משטרת ישראל דחו היום את הפרסומים וההדלפות מתוך הוועדה ומסרו כי "נבקש להבהיר כי הוועדה, בראשות ניצב בדימוס ישראל יצחק, מצויה בשלב איסוף החומרים והעדויות וטרם גיבשה מסקנות כלשהן. הפרסומים, כמו גם הטלת האחריות על גורם זה או אחר, הם בגדר הערכות של המפרסמים ובאחריותם הבלעדית. כמו כן, יש בהם כדי להטעות את הציבור ולהטיל דופי בקצינים, בלוחמים ובשוטרים של משטרת ישראל שעושים מלאכת קודש כל ימות השנה לשמירה על ביטחון הציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ