אחרי כמעט שנה: הוועדה למינוי שופטים תתכנס מחר

הוועדה, שכוללת בפעם הראשונה גם שני חברים ערבים - שופט העליון ג'ובראן ונציג לשכת עורכי הדין זועבי - תדון במינוי שופטים לבתי משפט השלום והמחוזיים ברחבי הארץ

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
רויטל חובל
רויטל חובל

בהרכבה החדש תתכנס לראשונה מחר (ראשון) בלשכתה של שרת המשפטים איילת שקד, לבחירת 20 שופטים חדשים למערכת המשפט. לראשונה הוועדה כוללת מתוך תשעת חברי הוועדה.

חברי הוועדה הם: שרת המשפטים איילת שקד, שר האוצר משה כחלון, נציגי הקואליציה חברי הכנסת נורית קורן ורוברט אילטוב, נציגי בית המשפט העליון הנשיאה מרים נאור והשופטים אליקים רובינשטיין וסלים ג'ובראן, וכן נציגי לשכת עורכי הדין, אילנה סקר וחאלד זועבי. ועדת האיתור לבחירת היועץ המשפטי לממשלה היתה אמורה להתכנס מחר לראשונה גם כן, אולם הישיבה נדחתה. 

כך יוצא שמול אילטוב (ישראל ביתנו), שבאחרונה כי "שופט שלא רוצה לשיר את התקווה לא יכול לשפוט במדינת ישראל", ישב בוועדה השופט ג'ובראן שתועד לפני שלוש שנים עומד לצד עמיתיו לבית המשפט העליון אך לא שר את מלות התקווה, ועם נציג ערבי נוסף - זועבי.  

בתגובה לסירובו של ג'ובראן לשיר את ההמנון, קרא יו"ר ועדת חוקה דאז, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) להדיחו ואילו ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) הגיש הצעת חוק שלפיה מי שלא שירתו בצה"ל או בשירות לאומי - לא יוכלו לכהן בבית המשפט העליון. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אז כי הוא לא מצפה מאזרח ערבי לשיר את ההמנון.

הוועדה תדון במינוי שופטים לבתי משפט השלום והמחוזיים ברחבי הארץ, אחרי כמעט שנה שבה הוועדה לא התכנסה בשל הבחירות. מינוי לבית המשפט העליון צפוי רק ב-2017,  עם פרישתם של נאור, רובינשטיין וג'ובראן עצמו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ