בכיר בעיריית עוספייה חשוד במעשה מגונה והטרדה מינית של עובדת המועצה

הבכיר נחקר במשך שמונה שעות במשרדי להב 443. הוא שוחרר למעצר בית עד יום חמישי והורחק ממשרדי המועצה לכשבועיים, אך מקורביו אמרו כי הם בטוחים בחפותו

נעה שפיגל
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
ג'קי חורי

בכיר בעיריית עוספייה עוכב היום (שני) לחקירה באזהרה, בחשד שביצע עבירות של מעשה מגונה והטרדה מינית בכמה פעמים בעובדת המועצה. הבכיר נחקר במשך שמונה שעות במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה להב 443, ובסיום החקירה שוחרר בתנאים מגבילים למעצר בית עד יום חמישי. בנוסף הורחק הבכיר ממשרדי המועצה לחמישה עשר ימים. מהמשטרה נמסר כי החקירה נמשכת.

הודעת המשטרה על חקירתו של הבכיר הכתה גלים ביישוב. מקורבים לבכיר אמרו בשיחה עם "הארץ" כי הוא בחר שלא להגיב בשלב זה, אך הם בטוחים בחפותו ומקווים שהצדק יצא לאור בהקדם.

בחודש שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד ראש העיר אור יהודה לשעבר דוד יוסף בגין שורה של עבירות חמורות ובהן בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות ותוך שימוש בכוח והטרדה מינית, כמו גם עבירות גניבה, מרמה והפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה, ועבירות שיבוש הליכי משפט וחקירה.

לפי כתב האישום, החל מחודש מאי 2007 ועד לחודש יוני 2015, במשך למעלה משתי קדנציות שבהן כיהן כראש העיר אור יהודה, "ניהל הנאשם את העירייה ביד רמה והטיל חתתו על עובדי העירייה, לרבות עובדות העירייה". עובדות בעירייה סיפרו בחקירתן כי נמנעו מכניסה ללשכתו של יוסף, נמנעו מלשוחח עמו באופן אישי או להימצא במחיצתו ביחידות, ואף התחמקו והתרחקו מכל מגע וקשר עמו, עד כדי כך שהדבר פגע בעבודתן המקצועית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ