הדוקר ישי שליסל יעבור מעקב באשפוז פסיכיאטרי

מחר תוגש לביהמ"ש חוות דעת פסיכיאטרית שבה נכתב כי מבדיקה ראשונית לא ניתן לקבוע אם שליסל, שדקר למוות את הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים, כשיר לעמוד לדין

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שליסל בהארכת מעצרו בבית המשפט השלום בירושלים, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

ישי שליסל, שדקר למוות את הנערה שירה בנקי במהלך מצעד הגאווה בירושלים בסוף החודש שעבר ופצע חמישה אחרים, יעבור מעקב באשפוז פסיכיאטרי. כך פורסם היום (שני) בערוץ 10. מחר אמור שליסל להופיע לדיון בהארכת מעצרו בבית השלום בירושלים.

הפסיכיאטר המחוזי צפוי להגיש מסמך שבו נכתב כי לאחר בדיקה ראשונית לא ניתן לקבוע אם שליסל כשיר לעמוד לדין, וכי יש לערוך בדיקה מעמיקה יותר שתכלול מעקב תוך כדי אשפוז. שליסל לא משתף פעולה עם חוקריו או עם הרופאים. 

בשבוע שעבר הורתה שופטת בית המשפט השלום בירושלים ענת זינגר לשלוח את שליסל להסתכלות פסיכיאטרית כדי לבחון את כשירותו להליך המשפטי ואם היה אחראי למעשיו. שליסל ממשיך בסירובו לשתף פעולה עם ההליך המשפטי או לקבל ייצוג משפטי. "אין לכם סמכות לשפוט לפי התורה הקדושה, לכן אני לא מעוניין להשתתף בהצגה הלא חוקית הזו לא בעצמי ולא בייצוג", אמר שליסל לשופטת. השופטת התירה לנציג הסנגוריה הציבורית להיות נוכח בדיון, אך לנוכח סירובו, לא מינתה לו עורך דין.

שליסל, תושב מודעין עילית, שוחרר לפני כחודש ממאסר, לאחר שהורשע בניסיון רצח, חבלה בכוונה מחמירה ופציעה של שלושה משתתפים במצעד הגאווה לפני עשור. בית המשפט המחוזי בירושלים גזר עליו אז 12 שנות מאסר. בשנת 2007, בעקבות ערעורו, קיצר בית המשפט העליון את עונשו וגזר עליו עשר שנות מאסר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ