היועמ"ש מודה: נפגשתי עם רונאל פישר פעמיים בסירת דיג, הקבלן יאיר ביטון הצטרף

בתשובה לעתירה לבג"ץ על טיפולו של וינשטיין בפרשת פישר, מסרה הפרקליטות כי וינשטיין השתתף גם במסיבת בר מצווה לבנו של פישר, אך כל האירועים התקיימו לפני מינויו ואין חשש לניגוד עניינים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות מודה בשם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי נפגש פעמיים עם רונאל פישר, הנאשם בפרשיית שוחד חמורה, על סירת הדייגים של פישר וכן השתתף באירוע בר המצווה של בנו. זאת, בתשובה לעתירת עמותת אומ"ץ שדרשה לפסול את וינשטיין מלעסוק בפרשה. וינשטיין מודה כי באחת הפעמים שנפגשו על הסירה, נכח גם הקבלן יאיר ביטון, שנאשם אף הוא במסגרת הפרשה וחשוד גם כי שימש כצינור העברת כספים לארגון הפשע של יצחק אברג'יל. עם זאת, הודגש כי האירועים התקיימו לפני שוינשטיין מונה ליועץ משפטי לממשלה.

לדברי וינשטיין, הוא לא ידע בעת המפגש שמדובר בביטון וגילה זאת רק לאחר חשיפת הפרשה. "למען שלמות התמונה יצוין, כי בפעם השנייה, הצטרף להפלגה אדם נוסף שלא היה מוכר למשיב. אלא שלאחרונה, לאחר הפרסומים בתקשורת אודות הפרשה, הסתבר למשיב מתמונות המעורבים שפורסמו כי מדובר במר יאיר ביטון שנאשם אף הוא במסגרת הפרשה המדוברת", נכתב. בעתירת אומ"ץ נטען כי וינשטיין מנוע מלקבל החלטות בפרשה, "בשל קשרי החברות ביניהם".

וינשטיין הוסיף בתגובה לעתירה כי הוא גם השתתף במסיבת בר מצווה שערך פישר לבנו. וינשטיין הדגיש כי מדובר היה באירועים שהתקיימו לפני שמונה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה ובזמן שהיה סנגור פרטי. הפרקליטות טוענת כי היחסים ביניהם לא היו קרובים ולכן לא מתקיים חשש לניגוד עניינים. "ההיכרות בין המשיב (היועץ המשפטי לממשלה) לבין פישר היתה היכרות מצומצמת מאוד, אשר התרחשה לפני מספר לא מבוטל של שנים, וממילא לא התגבשה לכדי יחסים אישיים קרובים או מקצועיים מעבר לכך. על כן, עמדת המדינה היא כי ההיכרות המצומצמת מן העבר בין המשיב לבין פישר אינה מקימה אפשרות ממשית לניגוד עניינים ואף לא חשש סביר לניגוד עניינים", נכתב בעתירה.

עוד הוסיפה הפרקליטות כי "לפי מיטב הזיכרון של המשיב, המשיב פגש בפישר פעמים בודדות בנסיבות חברתיות, לפני כעשור. פישר, אשר היה עורך דין בשנותיו הראשונות, פנה אל המשיב בעת היותו של האחרון עורך דין פרטי ותיק וביקש לפגוש אותו. בהזדמנות זו, הזמין פישר את המשיב ללוות אותו להפלגת בוקר על סירת דייגים שבבעלותו. ואכן, בשתי הזדמנויות, הצטרף המשיב לפישר להפלגת בוקר בסירת דייגים. למעט אירועים בודדים אלה, לא זכורים למשיב מפגשים אישיים נוספים עם פישר, ולא קשר חברתי אחר- לא לפני מינויו של המשיב לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה ולא לאחר מכן". הפרקליטות הזכירה כי ההחלטות בתיק פישר התקבלו על ידי כל הגורמים המקצועיים וכי וינשטיין עדכן עם תחילת עיסוקו בפרשה את צוות החקירה והליווי בפרקליטות כי "היתה לו בעבר היכרות מצומצמת עם פישר". 

חלק מהתיקים בפרשת פישר עדיין תלויים ועומדים, בהם החקירה הפלילית בעניין פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד וכן בנוגע לניצב לשעבר ברונו שטיין. כמו כן, יצטרכו בפרקליטות להחליט בהמשך האם לחתום על הסדרי טיעון ואיזה עונשים לדרוש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ