במשרד המשפטים מעריכים כי התיק נגד אשכנזי ייסגר

במשרד התייעצו עם מומחים בתחום המודיעין בשל לבטים לגבי החשד כי הרמטכ"ל לשעבר הדליף סוד מדינה ברמת סיווג "סודי ביותר" לעיתונאים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

במשרד המשפטים מעריכים שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יסגור את התיק נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, על אף שאין עדיין חוות דעת כתובה ורשמית על כך. במשרד הדגישו אתמול (רביעי) כי טרם התקבלה החלטה בעניינו של אשכנזי וכי לא גובשה חוות דעת סופית, אולם בדיונים סגורים דובר כבר על סגירת התיק. במשרד התייעצו בחודשים האחרונים עם מומחים בתחום המודיעין, לגבי החשד כי אשכנזי הדליף סוד מדינה לעיתונאים - ורק לגבי חשד זה היו לבטים קלים.

התיק נגד אשכנזי נפתח בגין חלקו בפרשת הרפז שנחשפה לפני חמש שנים. אשכנזי נחשד בכך שהשתהה בדיווח על הימצאות המסמך בידיו לגורמי משטרה או ליועץ המשפטי לממשלה, אשר עמדו עמו בקשר בעניין. זאת על אף שידע כי נפתחה חקירת משטרה בנושא - בכך נחשד בעבירה של הפרת אמונים.

אשכנזי גם נחשד במסירת מידע ברמת סיווג "סודי ביותר" לעיתונאים במסגרת תדרוכים ושיחות רקע בניגוד להנחיות. בכך נחשד בביצוע עבירות של הפרת אמונים וגילוי ידיעה לאדם שאינו מוסמך. בספטמבר האחרון המליצה המשטרה להעמידו לדין בשל החשדות הללו. המשטרה ציינה אז כי לא נמצאו ראיות לכך שאשכנזי עמד במרכזו של פוטש נגד שר הביטחון לשעבר אהוד ברק.

בספטמבר הועבר תיק הרפז לטיפול פרקליטות מחוז תל אביב. עניינו של מזכיר הממשלה והפרקליט הצבאי הראשי לשעבר אביחי מנדלבליט נסגר, וכעת עמלה הפרקליטה המלווה, טוני גולדנברג, על חוות דעת בנוגע לשאר החשודים. ההערכה היא כי בסופו של דבר היחידים שיועמדו לדין בפרשה הם החשוד בזיוף המסמך בועז הרפז, דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו ועוזר הרמטכ"ל ארז וינר. וינשטיין צפוי להודיע על החלטותיו בפרשה עד סוף כהונתו, בינואר השנה.

גבי אשכנזי, ארכיוןצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ