בת 81 חשודה בגרימת מותה של קשישה בבית אבות בנהריה

ההרוגה, בת 88, נמצאה ללא רוח חיים כשעל גופה סימני חבלה. במיטתה שכבה החשודה, שפונתה ממיטה זו כמה ימים קודם. עוה"ד של החשודה: ככל הנראה סובלת מדמנציה, היא תישלח להסתכלות

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

גופת אשה בת 88 נמצאה הלילה (שבת) בבית אבות סיעודי בנהריה, כשעליה סימני חבלה. במיטתה של ההרוגה שכבה באותה שעה בת 81, שפונתה ממיטה זו לפני מספר ימים. היא עוכבה לחקירה בחשד לגרימת מוות. גופתה של הקשישה תשלח למכון לרפואה משפטית. בצאת השבת יבקשו חוקרי תחנת נהריה מבית משפט השלום בקריות להאריך את מעצרה של הקשישה החשודה.

עו״ד מאהר תלחמי, שמייצג את החשודה מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר כי ״מדובר במקרה מצער". הוא הוסיף כי "החשודה הינה קשישה ערירית שככל הנראה סובלת מדימנציה, והיא תשלח לבדיקה רפואית ופסיכיאטרית״.

בחודש פברואר הוגש כתב אישום נגד קלרה לוין, בת 82, בגין הריגת שותפתה לחדר, קירה בקר בת 90, בבית אבות בחיפה. משפטה עוד מתנהל והיא נמצאת בחלופת מעצר בבית אבות, לאחר שמעצרה הוארך בתנאי אשפוז לצורך המשך הסתכלות פסיכיאטרית.

לפי כתב האישום, שהגישה עו"ד ענבל ברנסון, בסביבות השעה 15:00 ב-6 בפברואר החל ויכוח בין לוין לבקר שהתפתח לעימות פיזי במהלכו הכתה הנאשמת את המנוחה בפניה וחנקה אותה. לאחר מכן, הזעיקה הנאשמת עזרה על ידי לחצן המצוקה.

עובדי בית האבות שהגיעו לחדר, מצאו את בקר מוטלת על הרצפה, שכובה על צדה כשבידה סכין. בכתב האישום נכתב כי "כתוצאה ממעשיה של הנאשמת .... נגרם מותה של המנוחה" מחנק ומוסבר כי המוות נגרם ככל הנראה בעקבות הפעלת לחץ על הצוואר. עם זאת צוין כי לא ניתן לשלול שחסימה של הפה והאף גרמה אף היא בסופו של דבר למוות. בנוסף, לפי כתב האישום במהלך העימות נפצעה הנאשמת.

בתום הדיון בהארכת המעצר אמר עו"ד אודי גנון, המייצג את משפחת בקר, כי "המטרה שלי כאן היא לשמור על כבודה ולשמור על זכויות משפחת הקורבן". לדבריו, "היינו מעדיפים שסעיף האישום יהיה רצח אבל זה היה צפוי ואנו מקבלים את הסברי הפרקליטות לגבי מה שהביא לסעיף הספציפי של הריגה בכתב האישום".

עורך הדין ליאוניד פרחובניק, המייצג את הנאשמת מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר בתום הדיון בבית המשפט המחוזי בחיפה כי "גם כתב האישום מציין שהיה כאן מאבק, והקשישה דובקת בגרסתה שהיא נאלצה להגן על חייה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ