ישי שליסל, הדוקר ממצעד הגאווה בירושלים, נמצא כשיר לעמוד לדין

המשטרה תגיש לבית המשפט חוות דעת פסיכיאטרית הקובעת כי שליסל, החשוד ברצח שירה בנקי, כשיר למשפט ותבקש להאריך את מעצרו

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

ישי שליסל, החשוד ברצח שירה בנקי במהלך מצעד הגאווה בירושלים בסוף החודש שעבר, נמצא כשיר לעמוד לדין. מחר צפויה המשטרה להגיש הצהרת תובע לבית המשפט ולבקש להאריך את מעצרו לקראת הגשת כתב אישום נגדו. יחד עם הבקשה, תוגש לבית המשפט חוות דעת של הפסיכיאטר המחוזי הקובעת כי שליסל כשיר לעמוד לדין. 

שליסל נעצר זמן קצר לאחר שדקר את בנקי פצעים שגרמו למותה שלושה ימים מאוחר יותר. הוא הספיק לפצוע עוד חמישה משתתפים במצעד הגאווה בעיר. כזכור, שליסל ביצע עבירה זהה במצעד לפני כעשר שנים, אז הסתיימו הדקירות בפצועים.

ישי שליסל בבית משפט השלום בירושלים, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

לפני כשבועיים, הורתה שופטת בית המשפט השלום בירושלים ענת זינגר לשלוח את שליסל להסתכלות פסיכיאטרית כדי לבחון את כשירותו להליך המשפטי ואם היה אחראי למעשיו. שליסל ממשיך בסירובו לשתף פעולה עם ההליך המשפטי או לקבל ייצוג משפטי. "אין לכם סמכות לשפוט לפי התורה הקדושה, לכן אני לא מעוניין להשתתף בהצגה הלא חוקית הזו לא בעצמי ולא בייצוג", אמר שליסל לשופטת. 

לאחר בדיקה קצרה ביקש הפסיכיאטר המחוזי להעבירו לאישפוז בבית חולים פסיאטרי כדי להעמיק את הבדיקה. מחר, כאמור, יוגשו תוצאות הבדיקה לבית המשפט, בהן נקבע כי שליסל כשיר לעמוד לדין.

בתחילת השבוע הגישה ועדת הבדיקה שהקים ממלא מקום המפכ"ל, ניצב בנצי סאו, לבדיקת המחדל שהוביל לדקירתה למוות של בנקי את מסקנותיה לסאו. הערכות במשטרה הן כי מפקד מחוז ירושלים, ניצב משה אדרי, יינזף, אך לא יועבר מתפקידו. עם זאת כמה קצינים בכירים במחוז ירושלים צפויים להיות מועברים מתפקידם בעקבות תפקוד לקוי לפני ובמהלך האירוע. הדו"ח אמור להיות מועבר גם למשפחתה של בנקי. 


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ