הוארך מעצר האם מהנגב החשודה במעורבות ברצח בתה

בית משפט השלום בבאר שבע האריך בארבעה ימים את מעצרה של חכמה אבו קווידר, אמה של תסנים בת ה-22 שנמצאה מתה לפני כחודש. נתיחה גילתה סימני אלימות על גופה. ההורים מכחישים כי רצחו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

היום (חמישי) הוארך בפעם השנייה מעצרה של חכמה אבו קווידר החשודה במעורבות ברצח בתה בת ה-22 תסנים, נשואה ואם לשניים, שנמצאה ללא רוח חיים לפני כחודש בביתה שבכפר הבלתי מוכר אבו קווידר בנגב. נתיחה שלאחר המוות העלתה כי על גופה של הצעירה היו סימני אלימות וכי מותה לא היה טבעי.

מעצרה של האם הוארך בארבעה ימים לאחר שנציג המשטרה אמר בדיון בבית משפט השלום בבאר שבע, כי החשדות נגדה התחזקו משמעותית במהלך החקירה וכי ישנן פעולות חקירה נוספות שעל המשטרה לבצע. מאז מותה של תסנים נחקרו עשרות בני משפחה כשישנו קשר דם בין משפחת המנוחה לבין משפחתו של בעלה.

עורך הדין סמיר אבו אעבד המייצג את החשודה אמר ל"הארץ" כי שני ההורים מכחישים בתוקף את החשדות המיוחסים להם. לדבריו, בידי המשטרה אין ראיות נגד בני הזוג והמשטרה מבקשת להאריך את מעצרם כדי להמשיך בחקירה.

הוריה של תסנים אבו קווידר נעצרו ביום שני השבוע לאחר שחקירת נסיבות מותה העלתה חשד כי בניגוד לטענת בני משפחתה היא לא התאבדה, אלא נרצחה. גופתה נשלחה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר, ומדו"ח הנתיחה, שהגיע השבוע, עולה כי מותה לא היה טבעי וכיעל גופה נמצאו סימני אלימות. מעצרו של אביה של תסנים הוארך עד יום ראשון עוד ביום המעצר.

כשבוע לאחר מותה של אבו קווידר הפגינו נשים מארגוני זכויות לנשים ערביות בנגב מול תחנת המשטרה בצומת שוקת, במחאה על העדר טיפול משטרתי נגד אלימות נשים בדואיות. כבר אז טענו הנשים כי כל הסימנים מראים כי מדובר ברצח, ולא בהתאבדות כפי שהציגו זאת בני המשפחה. "אנחנו לא יכולות לקבוע שזה רצח, אך כל הסימנים מרמזים על כך", אמרה אז סמאח סלאימה, מנהלת עמותת נע"ם בחודש שעבר בשיחה עם "הארץ". לדברי סלאימה, בכפר סיפרו כי אבו קווידר נפגשה עם גבר אחר במהלך חודש הרמאדן. כמה ימים לאחר מכן היא נמצאה מתה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ