כתב אישום בגין רצח נגד ישי שליסל: ניסה להיכנס למצעד הגאווה, הורחק בידי שוטרות ונכנס מרחוב אחר

הדוקר ישי שליסל, שנמצא כשיר לעמוד לדין, הואשם ברצח ושישה ניסיונות רצח במצעד הגאווה בירושלים. בית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישי שליסל בבית המשפט בירושלים, הבוקר
ניר חסון

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד ישי שליסל בגין רצח בכוונה תחילה של הנערה שירה בנקי, ועוד שישה ניסיונות רצח במצעד הגאווה בבירה בחודש שעבר. עוד מואשם שליסל בפציעה בנסיבות מחמירות. מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת בעניינו, ודיון נוסף יתקיים מחר. שליסל עצמו, שמוסיף לסרב להיות מיוצג בידי עורך דין, אמר בבית המשפט: "אם חפצים אתם בעילוי נשמתה ובטובתה של שירה ז"ל צריך להפסיק את מצעד הגאווה. בכל פעם שיש מצעד גאווה זה ניאוץ כלפי הקדוש ברוך הוא. להפסיק את הטירוף ושכל עם ישראל יחזור בתשובה".

בכתב האישום שהגישה עורכת הדין אשרת שהם מפרקליטות מחוז ירושלים נכתב כי לקראת המצעד התבטא שליסל "במספר הזדמנויות נגד קיומו של המצעד והיותו מנוגד לחוקי התורה על פי הבנתו. כן קרא הנאשם בדבריו לעשות מעשה כנגד משתתפי המצעד".

בהמשך נכתב כי לאחר שהחליט לדקור למוות משתפים במצעד, הוא נסע לירושלים וניסה להיכנס עם סכין מטבח מוסתרת אל המתחם בו צעדו המשתתפים מכיוון רחוב לינקולן, אולם שוטרות שהיו שם ביקשו ממנו להתרחק. בעקבות כך הוא פנה אל רחוב וושינגטון הסמוך ושם, אחרי שעקף שוטרת ושוטר, התקרב למשתתפי המצעד.    

אחר כך, נכתב בכתב האישום, שליסל "נכנס אל בין הצועדים תוך שהוא מניף את הסכין מעלה ונעץ אותו בחוזקה בפלג גופם העליון של הצועדים שנקרו בדרכו במטרה לגרום למותם, כשלאחר כל דקירה הוא שולף את הסכין ומתקדם הלאה לעבר צועד אחר. כך, תחילה נעץ הנאשם את הסכין בחוזקה בגבו של ירדן נוי, לאחר מכן התקדם במורד הרחוב בין הצועדים במהירות, ונעץ את הסכין בחוזקה בגבו העליון של נעם אייל. הנאשם המשיך במימוש כוונתו, התקדם ונעץ את הסכין בחוזקה בגבה העליון של שירה בנקי ז"ל, ולאחר מכן התקדם ונעץ את הסכין בחוזקה בגבה העליון של יעל בלקין".

עוד נכתב כי "הנאשם המשיך ונעץ את הסכין בחוזקה בגבו העליון של כפיר גיל. משם נע הנאשם אל עבר שגיב סטקולשציק בכוונה לדקור אותו בגבו באופן דומה, אך לנוכח הצעקות והמהומה שהתחוללה מאחוריו הסתובב שגיב לאחור והסכין פגעה בזרועו הימנית. הנאשם התקדם כשהסכין בידו, ובתוך כך פצע את נגה כהן שעמדה בסמוך בזרועה. הנאשם ניסה לנעוץ את הסכין בגבה של שלי בר ניב כפי שנעץ ביתר הצועדים כמפורט לעיל, אולם הופל ארצה על ידי שוטר שרדף אחריו.

"במעשיו האמורים לעיל גרם הנאשם במזיד למותה של שירה בנקי בכוונה תחילה ולאחר שהחליט להמיתה בדם קר וללא שקדמה התגרות בתכוף למעשה באמצעות סכין שהכין מראש, כן ניסה הנאשם להמית את ירדן נוי, כפיר גיל, נעם אייל, יעל בלקין שגיב סטקולשציק ושלי בר ניב, לאחר שהחליט להמיתם בדם קר ובאמצעות סכין שהכין מראש ופצע את נגה כהן", נכתב. 

שליסל נמצא כשיר לעמוד לדין לאחר שעבר באחרונה הסתכלות פסיכיאטרית בבית החולים כפר שאול בהוראת בית המשפט. בדיון הצהרת התובע שהוגשה נגד שליסל בשבוע שעבר אמר נציג המשטרה, רס"ב איציק לוי, כי שליסל שמר על זכות השתיקה בכל חקירותיו. "אף שהוצגו לו סרטונים ותמונות המתעדות את הרצח, הוא התעלם לחלוטין". שליסל נעצר זמן קצר לאחר שדקר את בנקי פצעים שגרמו למותה שלושה ימים מאוחר יותר. כזכור, שליסל ביצע עבירה זהה במצעד לפני כעשר שנים, אז הסתיימו הדקירות בפצועים.

אתמול פורסם ב"הארץ" כי מסתמן שוועדת הבדיקה של המשטרה בעקבות הרצח במצעד הגאווה צפויה להמליץ על הדחת חמישה קצינים ממחוז ירושלים מתפקידם - הבכיר בהם בדרגת סגן ניצב. מפקד המחוז, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, צפוי לקבל נזיפה פיקודית, אך לא נמצא כי פעל ברשלנות שמצדיקה את הדחתו מהתפקיד.

רגע הדקירה של בנקי במצעד הגאווה, בחודש שעברצילום: אי־פי

הוועדה עדיין לא הגישה את מסקנותיה הסופיות, אולם כבר מסתמן כי חמשת הקצינים יודחו מתפקידם. מדובר על קצינים המכהנים בתפקידי מפתח במחוז ירושלים ובמרחב ציון - האחראי על האזור בו עבר המצעד. הקצינים המודחים ככל הנראה לא יפוטרו ממשטרת ישראל, אלא יועברו לתפקידי מטה. מרביתם מכהנים בתפקידי מודיעין ואבטחה, והיו אחראים על אספקת מידע ותמיכה לכוחות הביטחון לפני המצעד ובמהלכו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ