הטענות בעניין גל הירש הגיעו למשטרה יותר מחודש לפני שנבחר למפכ"ל

משרד המשפטים אישר כי היועמ"ש בוחן אם יש במידע על התנהלות לא כשרה של חברה בראשות הירש כדי לסכל את המינוי. הירש הכחיש: "שקרים זדוניים"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המידע המעלה אפשרות להתנהלות לא כשרה של המפכ"ל המיועד, גל הירש, שעליו דווח הבוקר (שישי) ב"הארץ", הונח בפני רשויות האכיפה יותר מחודש לפני שהוכרז על המינוי ואף בטרם הוזכר הירש כמועמד לתפקיד. משרד המשפטים אישר היום כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בוחן אם יש במידע בעניינו של הירש כדי לסכל את מינויו. מטעם הירש נמסר אתמול כי הטענות לגביו "שקריות וזדוניות".

מקורו של המידע בתלונה הנוגעת לשתי עסקאות שביצעה חברה בראשות הירש, אחת ב-2008 והשנייה בעת האחרונה, סמוך להגשת התלונה. לפי מידע שהגיע לידי "הארץ", המידע עלה לדיון בישיבה שבה השתתפו ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, ואנשי פרקליטות המדינה. המידע נבחן על ידי בכירים במשטרה, שהחליטו להרחיב את הבדיקה ולהטיל אותה על יחידת להב 433. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לא היה מודע לטענות לגבי הירש, ולמד על הבדיקה מכלי התקשורת. 

ממשרד המשפטים נמסר היום כי "בסמוך לאחר ההודעה על בחירתו של השר לביטחון הפנים בגל הירש כמפכ"ל הבא ופנייתו של השר ליועץ המשפטי לממשלה לבחון את המינוי, הגיעו ליועץ מידעים שונים שיש להם נגיעה לפעילות חברות אזרחיות שלפעילותן היה קשור גל הירש בשנים שלאחר פרישתו מצה"ל. בישיבה שקיים היועץ עם כלל הגורמים הרלוונטיים הוצגו עיקרי מידע זה, וסוכם כי צוות המורכב מאנשי פרקליטות המדינה ומחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים יבדוק את הדברים בהקדם, על מנת לבחון אם יש בכך כדי להשליך על מועמדותו של הירש. צוות זה החל כבר בעבודתו והוא יגבש בהקדם ממצאיו והמלצותיו, אשר יוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה לצורך גיבוש עמדתו המשפטית בעניין". 

בסביבת וינשטיין טענו אתמול כי בניגוד למקובל, ארדן נמנע מלהביא לידיעת היועץ את כוונתו למנות את הירש לתפקיד בטרם הכריז על כך פומבית, ככל הנראה בניסיון לשמור על עמימות בנוגע לזהות מועמדו. בשבוע הבא צפוי הירש להתייצב בפני הוועדה בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל, הגוף המייעץ למינוי בכירים בשירות המדינה, שתבחן את טוהר המידות של הירש עצמו וכן של הליך המינוי. ייתכן שמידע בעניין הירש יועבר גם אל הוועדה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ