נתניהו מגבה את ארדן: הירש ראוי ויהיה מפכ"ל מצוין

יממה לאחר שעורך דינו תקף בחריפות את ראש אגף החקירות, התנער המפכ"ל המיועד מהטענות, ואמר כי אינן על דעתו ולא נמסרו מטעמו. גורם במשטרה: "הפכו אותנו לשכירי חרב"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים55

ראש הממשלה אמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (שני) כי הוא מגבה את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן במאמציו למנות למפכ"ל המשטרה. נתניהו ציין כי גל הירש הוא אדם ראוי ויהיה מפכ"ל מצוין. לבקשת ארדן, אישרה הממשלה את הארכת תקופת כהונתו של ניצב בן-ציון סאו כממלא מקום המפכ"ל עד ל- 14 באוקטובר או למינוי על ידי הממשלה.‎

"אני נותן גיבוי מלא לשר לביטחון פנים והמאמצים שלו למנות את האיש הטוב ביותר לתפקיד מפכ"ל משטרת ישראל", אמר נתניהו. "גל הירש הוא האדם הנכון, במקום הנכון. הוא קצין ערכי, מסור, יש לו יכולות גדולות לחולל שינויים ולתרום תרומה לחיזוק משטרת ישראל ושלטון החוק במדינה".

נתניהוצילום: מרק ישראל סלם

הבוקר התייחס המפכ"ל המיועד לסערה סביב מינויו וטען כי אינו מסכים ואינו עומד מאחורי ההתקפות של מקורביו נגד המשטרה. זאת, יממה לאחר  תקף בחריפות את ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה ואמר כי "צריך לבדוק מה האינטרסים ומה הקשרים שלו".

"אני מבקש גם להבהיר חד משמעית כי כל טענה כנגד המשטרה או אגף החקירות והעומד בראשו, ניצב יצחקי אינה על דעתי ולא נמסרה מטעמי!", כתב הירש בעמוד הפייסבוק שלו, לאחר שבכלי התקשורת נשמעו טענות של גורמים במשטרה על כך שהירש מנגח אותם באופן בוטה. "אנחנו מדינה דמוקרטית, המשטרה חייבת להעניק כל סיוע נדרש ליועץ המשפטי לממשלה בבדיקתו את המינוי ואני בוטח ביושרתם של האנשים ובנקיון התהליך". הוא הוסיף וטען כי מתנהל נגדו מסע השמצות. "השמצות והדלפות שונות לתקשורת גורמות נזק לשמי הטוב, לכך אני רגיש ועל כך היתה התרעומת", אמר.

בכיר במשטרה תקף את הירש על התגובה המאוחרת. "היועץ המשפטי הוציא אתמול בצהריים הודעה יוצאת דופן שכל המטרה שלה היתה לתמוך במשטרה, למה אז הירש לא יצא להבהיר את הדברים", תהה אותו גורם. "24 שעות הפכו את משטרת ישראל לשכירי חרב, הפכו את מני יצחקי למחסל חשבונות, ורק היום, כשהוא מבין עד כמה חמורים היו הדברים, הוא מחליט לשנות את דעתו? הוא מרגיש שזה פגע בו". 

אנשיו של הירש פועלים באופן אינטנסיבי גם ברשת. עורך דינו דרור ברוטפלד שיתף ברשת סרטון המגחיך את משטרת ישראל ומציג את המשרתים בה כבורים החוששים שיחשפו את מעלליהם. לא ברור מי עומד מאחורי הסרטון. כמו כן, ביקורות נגד הירש זוכות להתקפות ברשת מצד המקורבים לו, כמו אחיו ואשתו. הסרטון ששיתף עורך דינו של הירש ומגחיך את המשטרה:

למה אסור שגל הירש יהיה המפכ״ל

Posted by Or Hager on Friday, August 28, 2015

בעקבות הפרסום על הבדיקה בעניין עסקיו של של הירש, תקף אתמול עורך דינו דרור ברוטפלד, את ראש אגף החקירות  והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי, והאשים אותו בניסיון לטרפד את מינוי המפכ"ל. בראיון ל"גלי צה"ל" אמר ברוטפלד כי "אם היו דברים אצל מני יצחקי שהוא לא טיפל בהם, והוציא אותם רק עכשיו כאשר גל הירש אמור לשמש כמפכ"ל המשטרה, צריך לבדוק מה האינטרסים ומה הקשרים שלו עם אותם ניצבים בדימוס. מדובר בניצבים בדימוס בעלי אינטרסים שפועלים נגד החלטת השר ארדן. הם מגיעים לכל ערוצי התקשורת עם דף מסרים".

משרד המשפטים הבהיר כי המידע שבודק היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בנוגע להירש לא הגיע ממשטרת ישראל, זאת בניגוד לפרסומים בעניין בתקשורת. לדברי וינשטיין, בבוקר בו התפרסם דבר המינוי הוא קיבל לידיו חומרים הנוגעים להתנהלות החברות של הירש מכמה גורמים, בהם גם מהרשות לאיסור הלבנת הון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ