גילי כהן
גילי כהן

קצין בדרגת סגן מואשם שהטריד מינית חיילת תחת פיקודו. התובע הצבאי, סרן אברהם סקוריק, מייחס לקצין עבירות של הטרדה מינית והתנכלות, מעשה מגונה והתנהגות שאינה הולמת.

הקצין, המשרת בגבול לבנון, התעניין בחייה האינטימיים של חיילת ששירתה במוצב עליו פיקד והציע לה לקיים עמו יחסי מין. על אף שלא נענתה לו, המשיך הקצין לשאול אותה בנושא. משסירבה, לקח הקצין את מכשירה הסלולרי של החיילת ולא הסכים להחזיר לה אותו "עד שלא תיתן לו נשיקה, שתי דקות לפחות". כשניסתה החיילת ללכת מהמקום, לאחר שלקחה חזרה את הטלפון הסלולרי, חסם הקצין את דרכה, ואמר לה שייתן לה לעבור "אם תיתן לו נשיקת לילה טוב".

כמו כן, לוחם בדרגת סמל מואשם באונס ובביצוע מעשה סדום בחיילת. כתב האישום הוגש לפני כשבוע לבית הדין הצבאי בצפון נגד הלוחם ומייחס לו עבירות של אונס, מעשה מגונה, מעשה סדום, וכן עבירות נוספות לאחר שניסה לשכנע את החיילת שלא להגיש תלונה נגדו.

לפי כתב האישום, החייל לקח את החיילת למבנה מבודד במוצב, שם נישק אותה, נגע בישבנה ובהמשך ביצע בה מעשה סדום ואונס. זהו המקרה שלישי בתוך ארבעה חודשים בהם חייל חשוד שאנס חיילת.

על פי נתוני צה"ל, בשנים האחרונות ישנה עלייה במספר הדיווחים על הטרדות מיניות בתוך הצבא. בשנת 2014, 667 חיילים וחיילות התלוננו כי הוטרדו או הותקפו מינית ביחידתם הצבאית. בשנה שלפני כן, 2013, הוגשו 561 תלונות בנושא זה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ