יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה הודיעה היום כי נתגבשה תשתית ראייתית נגד חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) בחשד לתקיפת עובד ציבור ולהתנהגות פסולה במקום ציבורי. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון וקבלת החלטה. ח"כ חזן חשוד שתקף את מנכ"ל עיריית אריאל אבי עזר במהלך ויכוח ביניהם באוקטובר 2014. התקרית אירעה בטרם נבחר חזן לכנסת וגם החקירה בנושא החלה לפני שהפך לח"כ.

על פי החשד, חזן תקף את מנכ"ל העירייה לאחר שוויכוח ביניהם התלהט על רקע הטלת עיקול בגין חוב לעירייה. ניידת משטרה זומנה אז למקום וגבתה עדויות מהנוכחים. משום שהתקרית אירעה בטרם נבחר חזן לכנסת והחקירה בנושא החלה לפני שהפך לח"כ, נדרש אישורו של היועץ המשפטי לממשלה להמשיך בחקירה. לפני כחודשיים נתן היועמ"ש יהודה וינשטיין את אישורו לכך.

חזן הגיב בתגובה בפוסט שהעלה לפייסבוק. "אין בליבי ספק כי כאשר התיק המדובר יגיע ליועץ המשפטי לממשלה, שהוא הסמכות היחידה שקובעת ומקבלת החלטה בנושא, הוא יורה על גניזת התיק מחוסר אשמה, בדיוק כפי שעמד להיגנז, טרם בחירתי לכנסת", נכתב בפוסט. חזן הוסיף כי החלטתו של היועמ"ש לא תהיה מושפעת מ"העליהום התקשורתי וממסע הציד והשטנה המתנהל נגדי מזה חודשים". חזן ציין כי התיק מושתת על "אדני שקר ויריבות פוליטית". 

לפני חודש נחקר חזן באזהרה במשרדי יחידת להב 433 בפרשה. החקירה נמשכה חמש שעות. לאחר חקירתו כתב חזן בחשבון הטוויטר שלו כי הוא משוכנע שהצדק יצא לאור. 

ועדת האתיקה הודיעה לפני כחודש כי לא תדון בקובלנות שהוגשו לה נגד חזן בעקבות תחקיר חדשות 2 על התנהלותו בימים בהם ניהל קזינו בבולגריה טרם בחירתו לכנסת. בקובלנות נטען כי ההתנהלות המיוחסת לחזן בתחקיר - שסייע ללקוחותיו להשיג זונות ורכש סמים לכאורה - פוגעת פגיעה של ממש בכבוד הכנסת ומעמדה בעיני הציבור. אך היועץ המשפטי לכנסת, עורך הדין אייל ינון, העביר חוות דעת ולפיה אין לחברי הוועדה סמכות לדון בקובלנות מאחר שעניינן מעשיו של חזן טרם היבחרו לכנסת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ