ארדן קיבל את דו"ח הוועדה לבדיקת הדקירה במצעד הגאווה; ההמלצה: הדחת שלושה קצינים

הוועדה ממליצה להדיח את מפקד מרחב מוריה, קצין המודיעין של מחוז ירושליםוראש הזרוע המבצעית בימ"ר ירושלים. השר יידרש להחליט אם יש צורך להחמיר את ההמלצות ולהגדיל את מספר הקצינים שיודחו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיבל לידיו היום (שלישי) את דו"ח הוועדה שבדקה את אירוע הדקירה במצעד הגאווה. הדו"ח מכיל בתוכו המלצה להערה פיקודית למפקד מחוז ירושלים, ניצב צ'יקו אדרי, ולהדיח שלושה קצינים מתפקידם. ארדן, שקיבל את הדו"ח לידיו מממלא מקום המפכ"ל בנצי סאו, אמר בעבר כי הוא יבחן את הדו"ח ויחליט אם יש צורך להחמיר עם ההמלצות. במקרה כזה ארדן עשוי להגדיל את מספר הקצינים המודחים. 

הוועדה המליצה בשלב זה להדיח את מפקד מרחב מוריה, תת ניצב קובי דוידיאן, שנמצא כי הוא אינו ראוי לשמש בתפקיד פיקודי. עוד ממליצה הוועדה להדיח מתפקידם את קצין המודיעין של מחוז ירושלים ואת ראש הזרוע המבצעית ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, שניהם בדרגת סגן ניצב. הוועדה ממליצה על נזיפה למפקד מרחב ציון, תת ניצב אפי חביביאן, ועל דין משמעתי לקצין המודיעין בחטיבת המודיעין של המטה הארצי בדרגת רב פקד.

ניצב צ'יקו אדריצילום: תומר אפלבאום

בשלב זה לא נקבעה מה מידת האחריות של היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז ירושלים בפיקודו של ניצב משנה תומר בדש, שזכה לגיבוי של מפקד המחוז. קצינים במשטרה טענו כי ליחידה המרכזית יש חלק משמעותי באירוע, ואמרו כי ההחלטה לא לבדוק את אחריות הימ"ר היא מוזרה.  

מהאגודה למען הלהט"ב בישראל נמסר כי "האגודה מברכת את ועדת הבדיקה למחדל במצעד הגאווה בירושלים על עבודתה הזריזה והמקצועית. העובדה כי הוועדה סיימה את עבודתה ובידה מסקנות מעשיות וקונקרטיות שנעשו תוך מחשבה מקצועית ומדויקת משביעת רצון". מנכ"ל האגודה הוסיף כי הם "קוראים לשר לביטחון הפנים לאמץ את מסקנות הוועדה ולוודא כי האחראיים למחדל הנוראי יישאו באחריות עליו". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ