אחרי שלוש שנים בכלא: הורשע ראש שלוחת ארגון הפשיעה של אברג'יל בדרום

העבריין אילן בן שטרית, שעמד בראש ארגון הפשיעה באילת, היה עצור משנת 2012 והורשע כעת בשני ניסיונות רצח, ניהול בתי קזינו ועוד שורה של עבירות. יחד איתו הורשעו עוד שבעה מחברי הארגון

אלמוג בן זכרי (כתב "הארץ" בדרום) ויניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי (כתב "הארץ" בדרום) ויניב קובוביץ

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (רביעי) את העבריין אילן בן שטרית בעמידה בראש ארגון פשיעה שפעל באילת ובשורה של אישומים חמורים נוספים. יחד עם בן שטרית, הורשעו בסעיפי אישום שונים עוד שבעה מחברי הארגון. בן שטרית, שארגונו נחשב לזרוע ארגון הפשיעה של משפחת אברג'יל בדרום, שוהה במעצר משנת 2012 וחשוד גם במסגרת פרשה 512

פעילות הארגון של אילן בן שטרית התמקדה בהימורים בלתי חוקיים ובסחיטה באיומים בעיר אילת. בנוסף לעמידה בראש ארגון הפשיעה, הורשע בן שטרית בהחזקת נשק, שני ניסיונות רצח, סיוע לחבלה בכוונה מחמירה, הלבנת הון ועבירות מס בהיקף מיליוני שקלים.

בין היתר עמד בן שטרית בראש מועדוני הימורים ודירות הימורים באילת וסיפק לאחרים שירות בביצוע מעשי אלימות. הוא הורשע בנסיון לרצוח את העבריינים דיאב אבו עראר ושלומי מלכה, אך זוכה מסעיף של ניסיון לרצח של השוטר שי וקסמן באפריל 2010.

מורשעים נוספים בניהול, ארגון והכוונת הפעילות של ארגון הפשיעה הם העבריינים יניב מלול ואורן אלמקייס. בין היתר השניים מילאו את מקומו של בן שטרית בתקופות בהן שהה בכלא.

פרט אליהם, בית המשפט הרשיע את מאור מהגר, ליאור ואוראל בלטי בניסיון לרצח. יניב זינו וחן בן שטרית הורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים.

חשיפת הארגון התאפשרה על-ידי הפעלת עד מדינה, שהשתייך אליו בעברן.

מפרקליטות מחוז דרום נמסר היום: "מדובר בארגון פשיעה שפעל בעיר אילת במשך כ-5 שנים עד למעצרם של הנאשמים בשנת 2012. בראש הארגון עמד אילן בן שטרית, יניב מלול ואורן אלמקייס ניהלו את הארגון ונאשמים אחרים היו חברים בו. הנאשמים, כל אחד לפי חלקו, היו שותפים לפעילותו וקידומו של הארגון, כלכלו את הארגון באמצעות הפעלת בתי הימורים ומתן הלוואות בריבית קצוצה בצ'נג' בעיר אילת ובמסגרת הארגון, הפעילו אלימות ובפרט ניסו לרצוח את האנשים שעמדו בדרכם".

עוד הוסיפו בפרקליטות כי בשלב הטיעונים לעונש, עתידים להתחיל בנובמבר, תבקש הפרקליטות למצות את הדין עם הנאשמים בחומרה. התיק נוהל על ידי עורכות הדין שרית שמש ויעל לויה-פינק מפרקליטות מחוז דרום, בהנחייתם של פרקליט המחוז הקודם עו"ד מומי למברגר ופרקליט המחוז הנכחי, עו"ד אלון אלטמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ