קצין מודיעין לשעבר בתחנת באר שבע מואשם באונס פקודה שלו

על פי כתב האישום, אורן סבג ניצל את מעמדו כדי לדחוק באשה לקיים עמו יחסי מין פעמים רבות, וכשסירבה להצעותיו - שינה את יחסו כלפיה ואף איים לפגוע בפרנסתה ובשמה הטוב

אלמוג בן זכרי, כתב "הארץ" בדרום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי, כתב "הארץ" בדרום

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד אורן סבג, קצין מודיעין לשעבר בתחנת באר שבע, בגין אשה ששירתה תחת פיקודו, בעילה אסורה בהסכמה, סחיטה באיומים, איומים והפרת אמונים.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין ליאורה נהון לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, סבג, בן 41,  ניצל את מעמדו כדי לדחוק במתלוננת לקיים עמו קשר מיני. כשסירבה להצעותיו, שינה סבג את יחסו אליה ואף איים לפגוע בפרנסתה ובשמה הטוב. כמו כן, על פי כתב האישום, באחד המקרים סבג אף אנס את האשה.

מכתב האישום עולה כי בשנת 2009 פגש סבג את המתלוננת וזו סיפרה לו על קשייה הכלכליים. בתגובה השיב לה סבג כי ייתכן שהיא מתאימה לעבוד כסוכנת משטרתית. מאז מפגש זה ניהלו השניים שיחות ופגישות רבות בנוגע לעתידה המקצועי של המתלוננת. בתקופה זו החל סבג לחזר אחרי האשה ובין השניים התפתח קשר מיני.

כעבור זמן מה, גויסה המתלוננת לעבודה כסוכנת משטרתית כאשר סבג היה למפעילה הישיר. במהלך התקופה, הקשר המיני בין השניים נמשך, זאת למרות שהמתלוננת הביעה את התנגדותה לכך. החל משנת 2010 החלה האשה לעבוד בתפקיד אחר תחת פיקודו של סבג, וגם אז הקשר המיני בין השניים נמשך - כאשר בכל פעם שלא נענתה לו איים עליה ושינה את יחסו כלפיה. באחד מהמקרים, בעת יום גיבוש יחידתי, סבג אף אנס את המתלוננת.

כחלק מהאיומים כלפיה האשה, סבג אף אמר לה כי יש בידיו תיעוד של מפגשיהם המיניים ואיים עליה כי פרסום הסרטונים הללו עלול להרוס את חייה. על פי כתב האישום, לאורך התקופה סבג קיים עם האשה יחסים מיניים תוך ניצול יחסי מרות.

בית המשפט בבאר שבע, ארכיוןצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ