סמנכ"ל משרד רה"מ ייחקר באזהרה על העסקת החשמלאי בבית משפחת נתניהו

עזרא סיידוף, המקורב לזוג נתניהו, חשוד שהעסיק את החשמלאי בבית המשפחה בקיסריה למרות היותו פעיל ליכוד. תוצאות חקירתו משמעותיות להתפתחות הפרשה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

עזרא סיידוף, סמנכ"ל נכסים ומשאבי אנוש במשרד ראש הממשלה, ייחקר ביום ראשון במשרדי להב 433 בלוד, במסגרת חקירת הפרשות הנוגעות למעונות ראש הממשלה. סיידוף נחשב מקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו. הוא ייחקר באזהרה, בעקבות החשד שהחליט להעסיק את החשמלאי אבי פחימה בביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה ובמעון הרשמי בירושלים, למרות היותו של פחימה פעיל ליכוד, ולאחר שסיידוף התבקש שלא לעשות כן. החקירה ביום ראשון תהיה משמעותית להתפתחות הפרשה כולה.

סיידוף מילא בעבר תצהיר שהועבר למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה, בנוגע לחשדות נגדו. הוא הכחיש אותם וטען כי למעשה פעל כדי לחסוך בהוצאות התחזוקה של הבית. היועץ המשפטי יהודה וינשטיין, שבחן את התצהירים של סיידוף ואת הבדיקות שעשתה המשטרה, ולזמן את המעורבים לחקירה באזהרה. 

החקירה נולדה בעקבות דו"ח מבקר המדינה וחומרים שהעביר המבקר ליועץ שלא נכללו בדו"ח, החושפים שיטה של גלגול הוצאות פרטיות על חשבון הציבור.

עזרא סיידוף בבית הדין לעבודה בירושליםצילום: אוליבייה פיטוסי

בחודש שעבר נחקר החשמלאי פחימה על העסקתו במעון ראש הממשלה והזמנים שבהם עבד, חרף איסור מפורש של ועדה בראשות היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, להעסיקו. את ההתקשרות עם פחימה, איש הליכוד, קידם סיידוף שטען כי היא נחוצה לטובת תיקונים דחופים בתקלות בווילה של משפחת נתניהו בקיסריה - בסופי שבוע ואחרי שעות הפעילות. בחקירתו ניסתה המשטרה לברר אם שעות העבודה שנרשמו לפחימה ולפיהן גם קיבל את שכרו, תואמות את הרישומים של סיידוף. 

ונגד ראש הממשלה נתניהו הוגשה תביעה מצד אב הבית לשעבר של בית ראש הממשלה, מני נפתלי. פרקליטות מחוז ירושלים מלווה את החקירה הפלילית של פרשת מעונות ראש הממשלה, והיא מייצגת את סיידוף בתביעה של נפתלי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ