אם הפעוט שנמצא מת בבאר בנגב הודתה כי רצחה אותו

במשטרה טוענים כי הצליחו לגבש תשתית ראייתית נגד האם, ובפרקליטות מתכוונים להגיש נגדה בקרוב כתב אישום; תושב הפזורה הבדואית נעצר בחשד שהשליך לקרקע את בנו, בן עשרה חודשים

אלמוג בן זכרי, כתב "הארץ" בדרום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי, כתב "הארץ" בדרום

תושבת הכפר חורה, שנעצרה בחשד לרצח בנה הפעוט, הודתה בחקירתה במעשים המיוחסים לה. במשטרה טוענים כי הצליחו לגבש תשתית ראייתית נגד האם, ובפרקליטות מתכוונים להגיש נגדה בקרוב כתב אישום.

גופת הפעוט, בן שנה וארבעה חודשים, נמצאה בבור מים סמוך ליער יתיר שבדרום הר חברון בחודש יולי, לאחר שקרובת משפחתו דיווחה לתחנת משטרת העיירות כי הוא נעלם מביתו. לאחר שעות של חיפושים, משו מתנדבי יחידת החילוץ ערד את גופתו מבאר המרוחקת 200 מטרים מבית המשפחה. עוד באותו היום נעצרה האם בחשד לביצוע המעשה.

בחקירתה הכחישה האשה את החשדות נגדה, אך מהודעת המשטרה עולה כי בידי צוות החקירה הצטברו ראיות שקשרו אותה למעשה. מפקד תחנת העיירות, סגן־ניצב יניב שלמה, ציין כי תנאי השטח סביב הבאר ומיקומה, מהם ניתן היה להסיק כי הפעוט לא הגיע אליה בכוחות עצמו, הם שעוררו את חשדה הראשוני של המשטרה.

אמש עצרו שוטרי תחנת ערד גבר בשנות ה–20 לחייו, בן הפזורה הבדואית, בחשד שהשליך אל הקרקע את בנו, בן עשרה חודשים. האב נלקח לחקירה בתחנת ערד ובנו פונה לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה.

במאי האחרון גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע על אחלאס אלערג'אן, תושבת רהט, שהורשעה ברצח שלושת ילדיה — בני חודש וחצי, חמש ושבע — כשלוש שנים לפני כן. עונשה של אלערג'אן ניתן בהתאם להסדר טיעון ולאור קביעתם של השופטים שלפיה בעיות נפשיות מהן סבלה אלערג'אן הביאו אותה למצב של "שליטה כמעט אפסית" במעשיה. אלערג'אן, שניסתה להתאבד לאחר הרצח, טענה כי קול ציווה עליה לבצע אותו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ