עד המדינה שהפליל אנשי ארגון פשע ונעלם יצר קשר עם משפחתו

בני משפחת העד התלוננו במשטרה כי הם לא מצליחים ליצור עמו קשר, אך היום הוא הודיע להם כי הוא נמצא במקום בטוח. בראיון לחדשות 2, אמר העד כי נעלם מאחר שחש שקיימת סכנה לחייו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המשטרה מחפשת מאז אתמול (שישי) בערב אחר עד מדינה שנעלם. בני משפחתו של העד הגיעו אתמול לתחנת משטרה באזור השפלה והתלוננו על היעדרו, אך הערב מסרו כי הוא העביר להם הודעה לפיה הוא נמצא במקום בטוח. במשטרה גוברת ההערכה כי העד עזב את הדירה בה התגורר על דעת עצמו ונעלם משיקולים אישיים. בראיון שהעניק הערב לחדשות 2, אמר כי ברח מאחר שחש שקיימת סכנה ממשית לחייו בשל צמצום האבטחה המשטרתית עליו.

עד המדינה העיד נגד ראש ארגון פשיעה שפעל בדרום הארץ, ושיתף פעולה בעבר עם ארגונו של יצחק אברג'יל. עדותו הביאה לאחרונה להרשעת מי שעמד בראש הארגון הדרומי ועבריינים בכירים נוספים.

אתמול הגיעו בני משפחתו של העד לתחנת משטרה והודיעו כי הוא נעלם וכי הם לא מצליחים ליצור עמו קשר למרות שרכביו נמצאים סמוך לביתו. במשטרה החלו בחיפושים, אליהם הצטרפו גם אנשי יחידת להב 433, משום שהיחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (היאחב"ל), הכפופה לה,היתה אחראית על הפרשה במסגרתה העיד.

יש לציין כי העד לא נכלל בתוכנית להגנת עדים של המשרד לביטחון הפנים, אך לדברי המשטרה זכה לאבטחה מוגברת מתחנת המשטרה המקומית באזור השפלה, שם הוא מתגורר. בשעות הערב (שבת) התחזקה במשטרה ההערכה כי העד החליט לעזוב את הדירה בה התגורר על דעת עצמו, ולהיעלם משיקולים אישיים. במשטרה העריכו עוד כי העד לא נמצא במצוקה.

בראיון שהעניק הערב ממקום מחבואו לחדשות ערוץ 2, אמר כי בשל החלטת המשטרה לצמצם את האבטחה עליו, הוא חש שקיימת סכנה ממשית לחייו. "אני חי על זמן שאול, עשיתי את זה כדי להציל את החיים שלי", אמר בראיון. "הם אמרו לי שהם עומדים לעזוב אותי, מה זאת אומרת לעזוב אותי?! עשיתי את המהלך הזה כדי לחיות, ניצלתי משלושה ניסיונות חיסול. ניסו לעשות עליי וידוא הריגה, אתם נותנים לי להיות ברווז במטווח אחרי מה שנתתי לכם?".

מהמשטרה נמסר בתגובה לפרסומים על היעלמותו כי "הניסיון לקשור בין טענות מופרכות כאלה ואחרות לבין בחירתו של אדם חופשי להיעלם - משוללת יסוד, ומפאת צנעת הפרט אנו מנועים מלפרט סוגיות מהותיות בעניין. העד אובטח לאורך כל תקופת החקירה והעדויות בבית המשפט, ונדגיש כי הטיפול בעדים ובכללם נשוא הפנייה הוא מוקפד, סדור ומותאם להערכות מצב המבוצעות כל העת ולתנאים הנדרשים והמוסכמים בעניינם".

במשטרה הבהירו באשר לראיון שהעניק לחדשות 2, כי "בחירתו של העד להיחשף בסופו של דבר בתקשורת היא זו שמסכנת אותו ולא התנהלות המשטרה". 

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ