סכסוך משפחתי בצפון: מתוך שישה מקרי רצח במשך שנתיים, רק אחד פוענח

האב ובנו שנרצחו הבוקר בצומת דיר אל-אסד, הם הקורבנות האחרונים של הסכסוך העקוב מדם בקרב בני משפחת חסארמה מבענה. קרוב משפחה מבקר את המשטרה: "מחכים להרוג השביעי והשמיני"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

האב ובנו שנרצחו הבוקר (רביעי) בצומת דיר אל-אסד, הם הקורבנות החמישי והשישי בסכסוך העקוב מדם שמתרחש בין בני משפחת חסארמה מבענה בשנתיים האחרונות.

הסכסוך החל בעקבות ריב שאירע בין שני אחיינים, בני משפחת חסארמה, לפני כשנתיים בבית הספר. למרות ניסיונות גישור בתוך המשפחה לא הצליחו קרובי משפחה לפתור את המחלוקת עד היום, ומספר הקורבנות רק ממשיך לעלות. מלבד מקרה אחד, כל יתר מקרי הרצח טרם פוענחו. לפני כמה חודשים פוענח מקרה אחד בו נרצח בן משפחה ביולי 2014 על ידי רוצח שכיר. שלושה כתבי אישום הוגשו בגין רצח זה. 

כוחות המשטרה בזירה בצומת דיר אל-אסד, הבוקרצילום: חטיבת דובר המשטרה

"נמאס, זה הפך להיות מצב טבעי", אמר ל"הארץ" אחד מקרובי המשפחה בעקבות התקרית הבוקר, "מחכים להרוג השביעי והשמיני. לא תופסים אותם". לפני כמה שבועות קרוב משפחה אחר נפצע קל מירי, בניסיון רצח שנכשל.

קרוב המשפחה ביקר את המשטרה ואמר כי היא אינה מבצעת את הפעולות והחקירות הנדרשות. "המשטרה צריכה לעשות כל שבאפשרותה כדי לאסוף את הנשק הלא חוקי לא רק בבענה, גם בדיר אל-אסד ובכל המגזר". הוא הוסיף כי המשטרה צריכה לבצע יותר מעצרים וחיפושים בשני הצדדים. "זה מתגלגל בתוך שני הבתים האלה, אין פתרון עדיין, לא בתוך הכפר ולא במשטרה, ולא אצל אף אחד. לאיפה נגיע? אני לא יודע".

מפקד מחוז צפון, ניצב זהר דביר, קיים הערכת מצב בעקבות האירוע הבוקר בו נרצחו גבר בן 50 ובנו בן ה-25, והחקירה הוטלה על מחלק הרצח ביחידה המרכזית של המחוז. עוד הנחה דביר לעבות את הכוחות הפועלים נגד הגורמים המעורבים בתקרית זו ובסכסוך המשפחתי בכלל. 

דובר המשטרה בצפון מסר בתגובה כי מדובר באירוע חמור ביותר המצטרף לסכסוך מתמשך בקרב בני משפחה אחת באותו הכפר, על רקע אירועי רצח קודמים. "סביב רצף אירועים אלו מושקעים כוחות משטרה רבים הכוללים חוקרים בלשים וכוחות יסמג (יחידת סיור משמר הגבול), הכוחות פועלים למניעת חיכוך וכחלק מפעילות חקירתית ענפה שבסופה הוגשו כנגד חלק מהמעורבים כתבי אישום ובסופם אף נדונו לתקופות מאסר שונות.

"בניגוד לטענות שהועלו בכתבה, אחוז הגילוי בחקירת אירועי רצח במחוז צפון מהגבוהים בארץ ועומד על 67% גילוי מתחילת השנה ואשתקד אף עמד על 71% גילוי". 

מתחילת 2014 חלה עלייה בתפיסת כלי הנשק הלא חוקיים במחוז הצפוני של המשטרה, יחסית לשנת 2013. מנתוני המשטרה עולה כי במחוז הצפוני נתפסו מאז ינואר 2014, במשך שנה ותשעה חודשים, 133 אקדחים  156 רובים ו-184 רימונים. זאת, לעומת שנת 2013, בה נתפסו 62 אקדחים, 49 רובים ו-94 רימונים.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ