אזרח קונגו הורשע ברצח צעירה בנתניה

אריציה אקאל סונגו חנק לפני כשנתיים את זהבה צ'קול לאחר שדרשה ממנו שיחזיר לה 200 שקלים והשליך את גופתה מחלון מלון בעיר. הוא הודה תחילה ברצח, אולם חזר בו בהמשך

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע אתמול (חמישי) את אריציה אקאל סונגו, אזרח קונגו בן 32, ברצח בכוונה תחילה של זהבה צ'קול בת ה-18. צ'קול נרצחה ב-2013 בדירתו של כדורגלן זר מליגת העל במלון כרמל בנתניה.

הכדורגלן הזר ששיחק בקבוצת מכבי נתניה, גם הוא אזרח קונגו, שימש עד תביעה בתיק. תחילה הופלל על ידי חברו בביצוע המעשים, אולם בהמשך הודה סונגו ברצח וביקש סליחה מהכדורגלן. השניים היו חברים וסונגו לן בדירת חברו במלון לאחר שנותר ללא קורת גג. את צ'קול הכיר חודש לפני הרצח במהלך בילוי בתחנה המרכזית בנתניה, והשניים הפכו לידידים.

אריציה אקאל סונגו בבית משפט השלום בפתח תקווה, ב-2013צילום: ניר קידר

בלילה שלפני הרצח נפגשו צ'קול וסונגו וקיימו יחסי מין. הם קבעו להיפגש למחרת במלון, בשעות הערב, ואולם סונגו איחר לפגישה בכמה שעות. לפי כתב האישום, צ'קול היתה נסערת בשל האיחור, ודרשה מסונגו שיחזיר לה חוב בסך 200 שקלים. סונגו אמר כי ברשותו שטר של 100 דולר בלבד, וביקש להמתין להמרתם למחרת. צ'קול לא נענתה לבקשתו ואיימה כי אם לא ישיב לה את כספה, היא תפתח את חלון חדר המלון ותצעק כי הוא תקף ואנס אותה.

במהלך המריבה, חנק אותה סונגו בידו וסטר לה בעוצמה בידו השנייה, וצ'קול איבדה את הכרתה. כשהבחין כי אינה נושמת, פתח את חלון החדר שבקומה החמישית, והשליך את גופתה. בבוקר למחרת יצא כרגיל לעבודתו, וכמה שעות לאחר מכן נמצאה גופתה של צ'קול מוטלת על מעקה זכוכית במלון.

סונגו חזר בו מהודאתו במשטרה, כפר באשמה ובעצם הפגישה עם צ'קול באותו לילה. ההגנה לא חלקה על כך שצ'קול נחנקה ונפטרה כתוצאה מכך, אך טענה כי לא סונגו הוא שחנק אותה. סונגו טען כי ההודאה שמסר היא שקרית, ולא בגלל שהופעלו עליו אמצעים פסולים, אלא בגלל שהיא לא מתאימה לעובדות בשטח.

השופט מנחם פינקלשטיין, אליו הצטרפו השופטים רמי אמיר וליאורה ברודי, הרשיע את סונגו על בסיס הודאתו ותימוכין שמצא בעדויות הרופאים המשפטיים. "אינני סבור כי מאפייניו האישיים של הנאשם מחזקים את האפשרות שמסר הודיית שווא", קבע פינקלשטיין. "בהיותו נתין זר אשר נמצא בארץ בגפו, אינו דובר עברית ואינו מכיר את רשויות אכיפת החוק בישראל – יש אמנם 'נקודת חולשה' מסוימת, אך גם בשל כך בדקנו את עניינו במשנה זהירות. יש לציין גם כי מצפייה בתיעוד הווידאו של החקירות במשטרה, ניתן להתרשם כי הנאשם הוא אדם נבון, דובר מספר שפות, וכי הצליח לתקשר היטב עם חוקריו  - בהיבט זה הנאשם אינו 'חלש'".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ