הירש על הסרת מועמדותו: "עברתי מסכת שיטתית של השחרה"

לאחר שקיבל מארדן את ההודעה על ביטול מינויו למפכ"ל, סיפר הירש כי למד "שיעור משמעותי על בשרי". לדבריו, "קבוצות כוח שלא נבחרו על ידי העם מפעילות בכוח את חיינו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גל הירש מתח הבוקר (חמישי) ביקורת על הפארסה סביב ביטול מועמדותו למפכ"ל המשטרה ואמר כי הוא "יוצא ממנה מודאג ומוטרד, עם שאלות קשות על הרוח הרעה שחיה בנו ועם תהיות על המשילות ועל מצבה של הדמוקרטיה".

הירש יצא הבוקר בהצהרה לתקשורת מחוץ לביתו בראש העין ואמר "לפני כחודש הודיע לי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שהוא בוחר בי כמיועד למפכ"ל משטרת ישראל. מובן שראיתי זאת כזכות גדולה, שליחות והזדמנות גדולה לשרת ולהשפיע למען אזרחי ישראל ומדינת ישראל. אמש הובהרה לי תמונת המצב כפי שראש הממשלה בנימין נתניהו והשר גלעד ארדן רואים אותה – שתהליך המינוי מתמשך ויימשך, שהבאתו לאישור לא נראית באופק ושאין מסגרת ברורה לסיום הבדיקה", סיפר הירש. "לאחר שהם פנו אליי בנסיבות האלו ברור היה לי כי אינם יכולים לממש את רצונם למנות אותי ועליי להמשיך בדרכי ולאחל הצלחה למועמד אחר שיוביל את המשטרה. אני חייל של עם ישראל. לא ביקשתי להיות מפכ"ל המשטרה, אך כשנקראתי למשימה התייצבתי. כשנודע לי שהדבר לא מתאפשר הצדעתי. אני חייל, אך אני גם איש משפחה ואני מודה למשפחתי היקרה על שעברה איתי את התקופה האחרונה".

לדברי הירש, "בתקופה הזאת חוגג עם ישראל בזכותם של כוחות הביטחון, לשוטרים ולמתנדבים חלק משמעותי בביטחון המדינה. אני מאחל איחולים חמים של הצלחה למשטרת ישראל ויישר כוח לעושים במלאכה. אני בן 51 ולמדתי עוד שיעור משמעותי על בשרי. אני יוצא ממנו דואג ומוטרד עם שאלות קשות על הרוח הרעה שחיה בנו. עם תהיות על מצבו של עמוד השדרה הלאומי. על המשילות. על מצבה של הדמוקרטיה. על חוק ועל שלטון חוק. על ערכים ועל העדר ערכים. על קבוצות כוח ואינטרסים שלא נבחרו על ידי העם ומפעילים בכוח את חיינו".

"אני מודה לראש הממשלה ולשר על הבחירה בי", המשיך הירש, "תודה על האמון, על המנהיגות, על היושרה ועל עמידתם האמיצה לצדי בחודש הקשה שעבר עליי ועל בני משפחתי. תודה לחברים שלי שנרתמו לסייע מול המסע החמור שאנו עוברים, מסכת שיטתית של השחרה. תודה להמוני בית ישראל על המלים המחבקות, החיבוק החם והאכפתיות שאין לה גבול. אתם מחממים את לבי. תודה רבה לכם. מאז גיל 14, 37 שנים, העמדתי את עצמי לרשותה של מדינת ישראל. הערכים קובעים את התוצאה תמיד ואני מתכוון להשפיע ככל שאוכל. מאוד רציתי לשרת אתכם כמפכ"ל המשטרה, אך אשרת אתכם בדרך אחרת".

כחודש לאחר שהחליט למנות את הירש למפכ"ל המשטרה, הודיע לו אתמול בערב השר ארדן על הסרת מועמדותו לתפקיד בשל התמשכות בדיקת היועץ המשפטי לממשלה בעניינו. ארדן צפוי להציג כבר בימים הקרובים מועמד חדש מטעמו, כך שוועדת טירקל תוכל להתחיל מיד בבדיקת המינוי. לאור פרשת הירש עשוי ארדן לשוב ולבחור לתפקיד אחד משלושת הניצבים שהתמודדו עליו בטרם מונה הירש — ממלא מקום המפכ"ל בנצי סאו, מפקד המחוז הדרומי יורם הלוי ומפקד המחוז הצפוני זוהר דביר.

בסביבת השר אמרו אתמול כי ארדן צפוי לבקש מסאו למנות כמה בעלי תפקידים בכירים במשטרה, שלא אוישו עד כה בהעדר מפכ"ל. בימים הקרובים צפויים להתמנות מפקדים למחוז תל אביב (תפקיד אותו ממלא כעת סאו עצמו), למחוז חוף וכן ליחידה לחקירות הונאה, היחידה המשטרתית המיוחדת (ימ"מ) ומפקד יחידת החבלה.

בהודעות שפרסמו אתמול בערב הפנו ארדן וראש הממשלה בנימין נתניהו אצבע מאשימה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שהבהיר באחרונה כי הבדיקה צפויה להימשך עוד זמן רב, ומתחו ביקורת על הפרסומים בתקשורת בעניינו של הירש. "גל הירש הוא האיש הנכון לתפקיד המפכ"ל — כך אז חשבתי וכך אני חושב גם היום", מסר נתניהו. לדבריו, "תהליך המינויים אצלנו הוא קשה, מתמשך, פוגעני וללא ספק ראוי לבחינה מחודשת", והסיבה להסרת המועמדות היא "הזמן המתמשך והעובדה שלא ניתן לקבל מסגרת זמנים קצובה למה שמכונה אצלנו 'תהליך בדיקה'". את הפרסומים בעניין הירש הגדיר נתניהו כ"לשון הרע והשמצות", והוסיף: "לא כך ראוי לנהוג במי שנכון להקריב את מיטב שנותיו, מרצו וכשרונו למען מדינת ישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ