עתירה לבג"ץ: להעמיד לדין את הרב שפרסם מאמר הקורא לפגוע בערבים

המרכז הרפורמי לדת ומדינה ופורום תג מאיר טוענים כי אירועי הקיץ האחרון הוכיחו שלמאמר שפרסם הרב יוסף אליצור, ממחברי "תורת המלך", יש השפעה הרסנית שעלולה להוביל לרצח על רקע גזעני

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

המרכז הרפורמי לדת ומדינה ופורום תג מאיר הגישו היום (חמישי) עתירה לבג"ץ בדרישה להעמיד לדין את הרב יוסף אליצור, אחד ממחברי "תורת המלך" ורב בישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר. העותרים מבקשים להעמידו לדין בגין פרסום מאמר בשם "ערבות הדדית", ובו מפורטת התשתית הרעיונית לפעולות טרור יהודי המכונות "תג מחיר", וכן מופיעה קריאה לנקיטת אלימות נגד ערבים ואנשי כוחות הביטחון, והנחיה כיצד לעשות זאת.

המאמר פורסם בסוף שנת 2009 באתר הקול היהודי על רקע הקפאת הבנייה בהתנחלויות. העותרים טוענים כי למרות שחלף זמן מאז פרסום המאמר, עד היום לא התקבלה החלטה על ידי היועץ המשפטי לממשלה בעניין - דבר הלוקה בחוסר סבירות קיצוני, כלשונם. עוד נטען כי "היום ברור שההשפעה ההרסנית והמחרידה של התבטאויות המצויות במאמר אינה עוד השערה היפותטית". 

הרב יוסף אליצור בבית המשפט בראשון לציון, ב-2010צילום: מוטי מילרוד

"אירועי הקיץ האחרון הוכיחו כי ההסתה לא נעצרת בתופעות כגון כתובות נאצה, עקירת עצי זית וניקוב צמיגי מכוניות, אלא מיתרגמת לרצח על רקע גזעני", הוסיפו העותרים. לדבריהם, "מאורעות אלה לא צמחו בחלל ריק, אלא על רקע הסתה גזענית ואלימה של רבנים כמו אליצור, אשר מכינים את הקרקע האידיאולוגית ומכשירים את הלבבות לביצועם של פשעי שנאה אלה ולמולה שתיקה רועמת של מערכת אכיפת החוק".

הרב אליצור כותב במאמר כי "פעילות של ערבות הדדית, שמתואמות בין כל אנשי היישובים, מוציאות את האוויר מחלומות אנשי השלטון... גם לנו יש כוח, וגם אנחנו נפעיל אותו במקום ובזמן שנראים לנו... אם ליהודים אין שקט - גם לערבים אין שקט; אם הערבים מנצחים בגלל אלימות כלפי יהודים - גם היהודים ינצחו באלימות כלפי ערבים... אפשר לנצל את כוחם של הנשים, הילדים והמבוגרים יחסית לחסימת כביש מסוים - ובזמן הזה לאפשר פעילות בוטה יותר כלפי גורמים עוינים בהמשך אותו כביש; אפשר לבצע פעולות שקטות ועמוקות במקביל לפעולות בלאגן רוחביות בגזרה; ועוד כהנה וכהנה".

במאמר מציין אליצור כי מאז הקפאת הבנייה, לא נכנסו פקחים להתנחלות יצהר בשל הנזק הרב שנגרם לרכוש צה"ל והמשטרה, לדבריו, וכן לנזק שנגרם "לרכוש ולגוף ערבי", כלשונו. "כאשר בכל יישוב ניידת משטרה תהיה גורם לא רצוי, ופקחי מינהל יבינו שיש להם עשר דקות לברוח לפני שגלגליהם יהיו מפונצ'רים - תרד פלאים יכולת השלטון לאכוף את גזירותיו", הדגיש.

הרב אליצור כותב עוד כי יש לבצע פעולות ממוקדות נגד פרקליט המדינה שי ניצן, שבעת פרסום המאמר היה אמון על אכיפת החוק ביהודה ושומרון. "חייו השלווים צריכים להיות מופרים", כותב אליצור. "תמונתו צריכה להיות מופצת תחת הכותרת "צורר היהודים", ושכניו צריכים לדעת איזה שטן גר בשכונתם".

"בנוסף אפשר לטפל בגוף המתקרא "המינהל האזרחי"", מוסיף אליצור. "בסיס המנהל בבית אל יכול בהחלט להוות יעד לפלישה מהירה ומדויקת של קבוצה גדולה, שתביא לנזק והרס באחד ממשרדיו המכובדים. אתם הורסים לנו - אנחנו הורסים לכם! אפשר גם לעקוב אחרי ניידות המנהל, וללמוד את ציר הנסיעה ומקומות החניה שלהם. למה לא? זה אפילו חוקי (גם אם ההמשך לא כל כך חוקי...). כך נשמטת לה הלגיטימיות של הגוף הזה, והוא מתגלה כמות שהוא: כח כיבוש אלים"".

יש לציין כי הכתובת "ערבות הדדית" אכן רוססה באירועים המכונים "תג מחיר" וכי בימים אלה עומדים עורכי אתר "הקול היהודי" לדין על הסתה לגזענות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ