פרח לרנר היא היועצת הבכירה של נתניהו החשודה במרמה

לפי החשד, יועצת ראש הממשלה לענייני הכנסת פעלה במסגרת תפקידה כדי לקדם את עסקיו של בעלה, איש יחסי הציבור אבי לרנר. השבוע נחקרו במשך שמונה שעות

יניב קובוביץ
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרח לרנר עם נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי

פרח לרנר, יועצת ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני הכנסת, היא העובדת הבכירה במשרד ראש הממשלה שנחקרה בשבוע שעבר בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. יחידת להב 433 פתחה בחקירה נגד לרנר בחשד שפעלה תוך מילוי תפקידה למען קידום קשריו של בעלה, איש יחסי הציבור אבי לרנר.

ניגוד העניינים של פרח לרנר ובעלה | שרון שפורר

השבוע ערכו אנשי להב 433 חיפוש בביתם של בני הזוג והחרימו ממנו מחשבים ומסמכים. השניים נחקרו באזהרה במשך כשמונה שעות במשרדי היחידה, ובסיומה שוחררו בערבות כספית ותחת איסור יצירת קשר עם מעורבים אחרים בפרשה. החקירה מלווה על ידי אנשי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. 

לרנר ייעץ בעבר לשר הקליטה זאב אלקין, שאשתו מועמדת לתפקיד מנכ"לית משרדו. ביולי דיווח The Marker כי אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה בודק אם לרנר מצויה בניגוד עניינים, בשל פעילותו של בעלה מול לשכת ראש הממשלה וגופי ממשל אחרים. הבדיקה החלה במסגרת בחינת מינויה לתפקיד מנכ"לית משרד הקליטה והוחלט להעביר את החומר למשטרה. אתמול דווח כי נציב שירות המדינה משה דיין שוקל להשעות את לרנר מתפקידה.

 לפי פרסומים של חברת "לרנר-קום", שבראשה עומד אבי לרנר, החברה עוסקת גם בקשרי ממשל. מקורבים ללרנר טענו שהיא אינה פועלת עוד בתחום זה. לרנר הוא איש יחסי הציבור של "ישראל היום", ובין לקוחותיו גם ראש העיר ירושלים ניר ברקת והמועצה האזורית גוש עציון. הוא גם קרוב משפחתו של ארי הרו, עד לאחרונה ראש הסגל בלשכת נתניהו והאחראי על פרח לרנר.

מקורבים ללרנר אמרו בעבר כי בינה לבין בעלה קיימת "הפרדה טוטאלית". בתגובה לדיווח ב-The Marker נמסר מלשכת ראש הממשלה כי לרנר מעולם לא פעלה בניגוד עניינים. במשרד הקליטה הדגישו כי היא "חתמה על הסדר ניגוד עניינים מפורט, המונע כל חשש לניגוד עניינים במסגרת תפקידה המיועד".

פרקליטה של לרנר, עו"ד יעקב וינרוט, מסר כי השיבה לכל השאלות שהופנו אליה וכי הוא משוכנע שבתום הבדיקה יתברר שאין ממש בחשד. עוד מסר וינרוט כי לרנר "פעלה כדין בכל עניין ועניין כעובדת מדינה מסורה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ