נציב שירות המדינה צפוי להשעות את הבכירה בלשכת רה"מ שנחקרה אתמול

הבכירה נחקרה אתמול בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. היא לא נשלחה למעצר בית, אך נאסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בחקירה, דבר הצפוי להקשות עליה את ביצוע עבודתה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו, החודשצילום: מרק ישראל סלם

נציב שירות המדינה ישקול להשעות את העובדת הבכירה בלשכת ראש הממשלה מתפקידה, בשל החקירה הפלילית שנפתחה נגדה. החוק מעניק לנציב סמכות להשעות עובד מדינה גם כשנפתחת נגדו חקירה, כדי לשמור על תדמית שירות המדינה בעיני הציבור. הבכירה נחקרה אתמול (רביעי) ולא נשלחה למעצר בית, אך נאסר עליה ליצור קשר עם המעורבים בחקירה, דבר הצפוי להקשות עליה את ביצוע עבודתה. בנציבות שירות המדינה מסרו כי הנושא נבחן וטרם התקבלה החלטה בעניין.

המשטרה חקרה את הבכירה בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים. החקירה, של אגף החקירות והמודיעין להב 433, נפתחה בעקבות חשד שהעובדת פעלה, במסגרת תפקידה וקשריה, לקידום עניינים הקשורים לעסקיו הפרטיים של קרוב משפחתה. אנשי היחידה ערכו חיפוש בביתה ובבית קרוב משפחתה ובמשרדי עסק פרטי ולקחו מחשבים ומסמכים. השניים נחקרו באזהרה במשך כשמונה שעות במשרדי היחידה, ובסיומה שוחררו בערבות כספית ותחת איסור יצירת קשר עם מעורבים. במשטרה הבהירו שהחקירה אינה קשורה לפרשת מעונות ראש הממשלה.

במקרה של עזרא סיידוף, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה, החשוד בפלילים בפרשת מעונות ראש הממשלה, החליט נציב שירות המדינה על השעייתו לכמה ימים בלבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ