ראש ארגון הפשע עמיר מולנר נעצר עם שובו לישראל

מולנר, ששהה בשנתיים האחרונות בתאילנד, חשוד במרמה, הלבנת הון, קשירת קשר ומעורבות בעבירות נשק. כמה משותפיו לכאורה למעשים הורשעו בעת שהותו בחו"ל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמיר מולנר בבית המשפט העליון, ב-2010צילום: אמיל סלמן

ראש ארגון הפשע עמיר מולנר נעצר אמש (חמישי) עם שובו לישראל בחשד למרמה, הלבנת הון וקשירת קשר ומעורבות בעבירות של החזקת נשק. הבוקר האריך בית משפט השלום בפתח תקוה את מעצרו של מולנר עד יום שלישי.

בבית המשפט טען מולנר: "אני צריך להשתחרר היום, אני עובר רדיפה על ידי היחידה הזאת (לחקירה פשיעה בינלאומית), כל ההאשמות האלה הן עלילה שקרית. ברור לי שבית המשפט שבוי בידיים שלהם (של המשטרה) ואין לו חופש להחליט לבד". מולנר ביקש לייצג את עצמו ואמר: "אני לא רוצה עורך דין, אני לא מאמין בהליך הזה". לשופט מנחם מזרחי, בעברו עובד פרקליטות המדינה ותובע בתיקי פשיעה בולטים, שנודע כמי שמקשה על נציגי המשטרה בדיונים בהארכות מעצר: "אתה במקרה שופט שיש לך ידע וניסיון בתחום, תייצג אותי אתה".

מולנר עזב את ישראל לתאילנד בסוף 2013 על רקע האירוע שבו תועדו אנשיו מוציאים אקדח מארון חשמל בבניין ברמת גן, כשהוא עצמו נראה במקום. כמה מהמעורבים באירוע הורשעו בעת שמולנר שהה מחוץ לארץ. לאחר שנחת בנתב"ג אתמול עוכב מולנר ונלקח לחקירה ביחידה לחקירת פשיעה בינלאומית. במשטרה מתכוונים לחקור אותו גם בקשר לפיצוץ מטען חבלה במכוניתו של פרקליט, שלא שהה ברכב בעת הפיצוץ.

במשטרה המתינו בחודשים האחרונים לצעד הבא של מולנר בעקבות פרשה 512. שמו של מולנר לא נקשר בפרשה שהביאה למאסרם של ראשי ארגוני פשיעה אחרים וכך הפך ארגונו לגדול והחזק בארץ. בכיר ביאחב"ל העריך עם פרסום דבר הפרשה שמולנר יבקש לשוב לישראל כדי להרחיב את עסקי הארגון שבראשו הוא עומד ולנגוס נתחים מפעילותם של הארגונים האחרים, גם במחיר מאסר קצר. 

עד כה הביאה החקירה בפרשה למעצרם של ארבעה ראשי ארגוני פשע - אסי אבוטבול, יצחק אברג'יל, אבי רוחן וריקו שירזי. במשטרה משוכנעים כי החקירה הביאה לפענוח כמה תקריות פליליות חמורות שאירעו בשנים האחרונות, בהם ניסיון ההתנקשות בזאב רוזנשטיין בתל אביב ב-2003 שבו נהרגו שלושה עוברי אורח, רצח האסיר יוני אלזם ורצח העבריין מיכה בן הרוש, שנחשב במשך זמן רב לנעדר.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ