המשטרה הוציאה צו סגירה למועדון "אלנבי 40"

מפקד מרחב ירקון הורה על סגירת המועדון, בו תועדה אשה מקיימת יחסי מין עם קבוצת גברים, ל-30 יום. הצעירה תמסור היום עדות במשטרה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

צו סגירה ל-30 יום הוצא היום (חמישי) למועדון "אלנבי 40" בתל אביב לאחר האירוע בו תועדה קבוצת גברים שקיימה יחסי מין עם אשה שהעידה כי היתה תחת השפעת אלכוהול. על הצו חתם מפקד מרחב ירקון במשטרה, תת-ניצב יהודה דהן. צו הסגירה הוצא בהסכמה בין בעל המועדון למשטרה לאחר שהבעלים הביע נכונות לסגור את המועדון בתקופה הקרובה בעקבות המחאה הציבורית. 

הצעירה שתועדה בסרטון הגיעה היום לתחנת המשטרה ביחד עם אמה כדי למסור עדות על האירועים באותו ערב במועדון. בשורת ראיונות סיפרה הצעירה, שבתחילה טענה כי המין היה בהסכמה, כי שתתה "בין 12 ל-15 כוסות של אלכוהול" כך שלא היתה שפויה. 

הפגנה לסגירת "אלנבי 40", השבוע בתל אביבצילום: דודו בכר

אתמול דווח בערוץ 10 כי הצעירה צפויה לומר לחוקרים כי היתה שרויה תחת השפעת אלכוהול בעת קיום יחסי המין, בניגוד לגרסה הראשונית שמסרה למשטרה. במשטרה אומרים כי ייגבו עדויות מהנוכחים באירוע במטרה להבין אם היתה הסכמה של הצעירה לקיום יחסי המין.

עורך דינה של המתלוננת, איל אוחיון, אמר כי "היא הגיעה למשטרה ולמעשה גילתה בפעם הראשונה את קיומם של הסרטונים". אוחיון הוסיף כי "מטבע הדברים היא חשה צורך להתגונן. למעשה היא אפילו לא יכלה להכיל את החוויה שהיא עברה, ובוודאי שלא ידעה להגדיר אותה כתלונה".

בתחילת השבוע החזירה הפרקליטות למשטרת מחוז תל אביב את תיק חקירת האירוע, והורתה לחקור חשד לאונס. בפרקליטות הבהירו כי עד כה לא נחקר חשד לאונס משום שלא הוגשה תלונה על כך, אלא תלונה על פרסום תועבה. בחקירה הראשונית של הצעירה היא הכחישה כי נאנסה, כי המעשה נעשה בכפייה ושלא היתה מודעת למעשים. לכן, התיק כולו התנהל על עבירות בגין הפרת הסדר הציבורי.

שלשום הפגינו מול המועדון מאות בני אדם ודרשו לסגור אותו לאלתר. המועדון עצמו היה סגור בעת ההפגנה ושוטרים עמדו סביבו מחשש שהמפגינים ייגרמו למקום נזק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ