נעצר ראש ארגון הפשע שי מוסלי בדרום אפריקה

מוסלי נמלט מהארץ לאחר שהוגשו כתבי אישום נגד כמה מחברי הארגון ונעצר על ידי המשטרה המקומית במדינה. החל תהליך הסגרתו לישראל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ראש ארגון הפשע שי מוסלי נעצר היום (שלישי) בדרום אפריקה על ידי המשטרה המקומית. המחלקה הבינלאומית של פרקליטות המדינה החלה בהליך הסגרתו לישראל. ראש הארגון חשוד בעבירות של רצח, ניסיונות לרצח וקשירת קשר. 

מדובר באחד מארגוני הפשיעה הגדולים והמשפיעים בישראל, שהיחידה המרכזית של מחוז תל אביב (ימ"ר תל אביב) מרכזת את הטיפול בו. ראש הארגון יוסי מוסלי נמצא מזה כמה שנים בכלא בישראל, אך אחיו, שי, הוא זה שמנהל את ארגון הפשיעה מאז מעצרו. לאחרונה, לאחר פעילות של ימ"ר תל אביב, הוגשו כתבי אישום נגד כמה מהדמויות המשמעותיות של הארגון. חלק מחברי הארגון נמלטו מישראל, רובםלדרום אפריקה. 

בעקבות דרישת ימ"ר תל אביב להסגיר את ראש הארגון, החלה עבודה משותפת של המשטרה המקומית בדרום אפריקה ומשטרת ישראל בסיוע משרד המשפטים. יחד שי מוסלי, נעצרו כמה חברים נוספים בארגון הפשיעה. בין היתר חשוד מוסלי במעורבות במקרי רצח באזור חולון, בת ים וראשון לציון. 

לפני כחצי שנה, הוגשו כתבי אישום נגד שמונה חברים בארגון הפשע של יוסי מוסלי בגין מעורבות בשלושה מקרי רצח, במסגרת מלחמות הארגון בארגונו של יצחק אברג'יל.  פענוח הרציחות אירע הודות להסכם שנחתם עם עד מדינה מארגון הפשע של משפחת מוסלי, אשר גויס על ידי המשטרה והיה שותף משמעותי בחלק ממקרי הרצח. בשבוע שעבר נעצר ראש ארגון הפשע הפועל בדרום הארץ, שלום דומרני, יחד עם 28 חשודים נוספים מארגונו ומארגון פשיעה נוסף, במבצע גדול של המחוז הדרומי במשטרה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ