כתב אישום בגין הריגה נגד מיידי האבנים שגרמו למותו של אלכסנדר לבלוביץ

החמישה, תושבי צור באהר, מואשמים גם בגרימת חבלה חמורה. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים. בכתב האישום הוגדר המעשה כ"פעולת תגמול"

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד מיידי האבנים שגרמו למותו של אלכסנדר לבלוביץ בערב ראש השנה. החמישה, עבד דוויאת (19), מוחמד אבו כף (18), וליד אטרש (18) ושני קטינים נוספים ששמותיהם אסורים לפרסום, תושבי צור באהר, מואשמים בהריגה, בגרימת חבלה חמורה וביידוי אבן לעבר כלי רכב. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של החמישה עד תום ההליכים המשפטיים. 

לבלוביץ נהרג לפני חודש בארמון הנציב בירושלים. בעקבות יידוי האבנים לעבר מכוניתו, הוא איבד שליטה על רכבו, התנגש בעמוד חשמל והידרדר לצד הדרך. בכתב האישום נאמר כי "החמישה, החליטו וסיכמו ביניהם ליידות אבנים לעבר כלי רכב הנהוגים על ידי יהודים אשר נוסעים בכביש 'אשר וינר', המקשר בין דרך חברון לשכונת ארמון הנציב בירושלים, אשר נוסעים בו כלי רכב במהירות גבוהה. זאת, כ'פעולת תגמול' והזדהות עם הנעשה בהר הבית". 

לפי כתב האישום, אחד הקטינים שימש כתצפיתן והתריע באמצעות טלפון בפני ארבעת הנאשמים האחרים מפני הגעת כוחות ביטחון לאזור. הארבעה יידו אבנים לעבר המכוניות הנוסעות בכביש בפאתי צור באהר, ודוויאת הוא זה שהשליך את האבן שפגעה במכוניתו של לבלוביץ, וגרמה לו לאבד שליטה על הרכב. הרכב סטה מן הכביש, פגע בעמוד חשמל ולאחר מכן בעץ אשר היה לצד הכביש, שם נעצר. מלבד לבלוביץ שנהרג במקום, נחבלה אחת מנוסעות הרכב. 

נגד דוויאת ואבו כף הוגשו שלושה אישומים נוספים בגין יידוי אבנים ובקבוקי תבערה באירועים אלימים נוספים שהתרחשו בצור באהר בשנה שעברה. הם מואשמים בעבירות של הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות, ניסיון לחבלה חמורה, הצתה וייצור נשק. 

ארבעה מהחשודים נעצרו בחודש שעבר. לאחר מעצרם מסר השב"כ כי הארבעה, בעלי תעודת תושב, אמרו בחקירתם כי התכוונו לבצע פיגוע דווקא בראש השנה. לאחר המעצר מסרה משפחתו של לבלוביץ כי "חשוב להחמיר בענישה של מיידי האבנים ולהביא למיצוי הדין עימם כי האבן רוצחת. אם באמצעות חקיקה ואם באמצעות מיצוי הדין עם הרוצחים ומפעילם". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ