ארדן ימליץ על מינויה של עפרה קלינגר לתפקיד נציבת שירות בתי הסוהר

אם הממשלה תאשר את מינויה, גונדר קלינגר תהיה האשה השנייה שתעמוד בראש הארגון, אך הראשונה שצמחה בתוכו. היועמ"ש וינשטיין אישר כי אין מניעה לקדמה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, ימליץ לממשלה על מינויה של גונדר עפרה קלינגר לתפקיד נציבת שירות בתי הסוהר. קלינגר תהיה האשה השנייה שתעמוד בראש שירות בתי הסוהר, לאחר שביצעה אותו בעבר אורית אדטו. עם זאת, קלינגר תהיה הנציבה הראשונה שתמונה לתפקיד מתוך שירות בתי הסוהר, בניגוד לאדטו שהגיעה מהצבא.

גונדר עפרה קלינגר צילום: דוברות שב"ס

המינוי יובא בקרוב לאישור הממשלה, בכפוף להמלצת הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה, בראשות השופט בדימוס יעקב טירקל. היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדק את מועמדותה ואישר כי אין מניעה לקדמה.

קלינגר, בת 53, התגייסה לשירות בתי הסוהר בשנת 1989. היא כיהנה בין היתר כראש מחלקת האסיר, ראש מחלקת סגל, ראש חטיבת הכליאה וראש אגף האסיר. היא בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדעי המדינה. קלינגר מתגוררת עם בן זוגה ושלושת ילדיה ביהוד.

"לראשונה מאז קום המדינה, תמונה נציבה מתוך שירות בתי הסוהר", מסר הערב השר ארדן. "גונדר קלינגר היא קצינה מצטיינת בעלת ידע וניסיון רב והיכרות מעמיקה עם הארגון. לאורך שירותה בשירות בתי הסוהר היא הובילה עבודות מטה ומהלכים בין ארגוניים מורכבים שתרמו רבות לארגון. אני בטוח שהיא תצעיד את הארגון קדימה אל מול האתגרים הרבים המצפים לו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ