המשטרה: מבקש המקלט זרהום נורה גם על ידי שוטר מג"ב וחיילת

לא ידוע כמה משמונה הקליעים שנמצאו בנתיחת הגופה נורו על ידי השניים וכמה על ידי קצין הביטחון בתחנה המרכזית באר שבע, שהודה בירי. השוטר הוא שככל הנראה ירה ראשון

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

מחקירת המשטרה בעניין הרג מבקש המקלט הבטום זרהום עולה כי הוא נורה גם על ידי שוטר מג"ב וחיילת, ולא רק על ידי קצין הביטחון של התחנה המרכזית בבאר שבע, זיאד עסאם. זרהום נורה בשוגג והוכה על ידי המון זועם לאחר הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע בשבוע שעבר.

מיד לאחר האירוע סיפר עסאם כי ירה כדור בודד בזרהום, אך בנתיחת גופתו של ההרוג נמצאו שמונה קליעים. שניים מהם היו, על פי ההערכה, קטלניים. לא ידוע בשלב זה כמה מהקליעים שפגעו בגופו של זרהום נורו על ידי קצין הביטחון וכמה על ידי השוטר והחיילת, אך ככל הנראה השוטר הוא שירה ראשון לעבר זרהום. במשטרה ציינו כי השוטר שביצע את הירי הנוסף לא שהה באותם רגעים בתוך בניין התחנה, אלא ירה מבחוץ.

בשבוע שעבר קבע המכון לרפואה משפטית באבו כביר כי מבקש המקלט מת כתוצאה מהירי ולא כתוצאה מהלינץ' שבוצע בו לאחר מכן. תוצאות הנתיחה למעשה פסלו את האפשרות שמבצעי הלינץ' יואשמו ברצח או בהריגה.

מגורמים המעורים בפרטי החקירה עלה גם כי מחסנית נשקו של החייל עומרי לוי שנרצח בפיגוע היתה במצב "הכנס", מה שעלול היה להקל על המחבל להפעיל את הרובה ולהתחיל בירי. עם זאת, לא ברור אם בנשקו של לוי היה מנגון בקרה (מק-פורק) המונע פליטת כדורים. ככל הידוע, לא קיימת בצה"ל הנחיה האוסרת על נשיאת נשק במצב זה.

היום הוגשה הצהרת תובע גם נגד אחיו בחשד לאי מניעת הפשע. על פי חקירתו, האח ידע כי אלעוקבי רכש אקדח והיה עד לתהליך ההקצנה שעבר על רקע המתיחות הגוברת בהר הבית. בפיגוע הירי נרצח החייל עומרי לוי ונפצעו כעשרה בני אדם.

טקס לזכר הבטום זרהום בגינת לוינסקי, בשבוע שעברצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ