שרון פולבר
כתבת המשפט של "הארץ"
שרון פולבר
כתבת המשפט של "הארץ"

הרב יאשיהו פינטו היה אמור לנחות היום (שני) בארץ לפי החלטת בית המשפט העליון, אך לא עלה לטיסה מניו יורק פעם נוספת. עורך דינו אביגדור פלדמן טוען כי הוא התעלף בשרוול הכניסה למטוס ואושפז בבית חולים סמוך לשדה התעופה.

פינטו, שהורשע במאי האחרון במתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה ובשיבוש הליכי משפט ונידון לשנת מאסר, טס לארה"ב לצורך לטיפולים רפואיים. שופטת בית המשפט העליון ענת ברון אישרה את יציאתו לחו"ל למשך שישה שבועות שהסתיימו בחודש שעבר. זאת, חרף התנגדות הפרקליטות שחששה שהרב ינסה להימלט.

בתום ששת השבועות, נודע כי פינטו לא שב לארץ במועד, ועורך דינו הגיש לבית המשפט בקשה דחופה להאריך שוב את אישור היציאה מהארץ מסיבות רפואיות. לפני שישה ימים התקיים הדיון בבקשה בבית המשפט העליון, והשופט נועם סולברג דרש שפינטו יחזור לארץ לכל המאוחר היום. אולם, גם הפעם פינטו לא עלה לטיסה, וברגע האחרון הגיש בקשה נוספת להאריך את אישור היציאה מהארץ עד מחר, בטענה כי חש ברע ואושפז. ב-16 בנובמבר אמור להתקיים הדיון בערעור שהגיש פינטו על גזר דינו. 

יום לפני הקראת כתב האישום נגדו, בחודש אפריל, עבר פינטו צנתור בלבו בבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר שחש בכאבים בחזה בטיסה מניו יורק לישראל. בעקבות ההליך נשללה האפשרות שהרב סובל ממחלת לב. פינטו הגיע לארץ ב-13 אפריל, לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשתו הרביעית לדחות את הקראת כתב האישום.

כחודש לאחר מכן, גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שנת מאסר וקנס של מיליון שקלים על פינטו שהודה בהסדר טיעון במתן והצעת שוחד ובשיבוש הליכי משפט. במסגרת הסדר הטיעון, מסר פינטו מידע מפליל נגד ניצב בדימוס מנשה ארביב, שכיהן בתפקיד ראש לה"ב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ