אחיו של המחבל שביצע את הפיגוע בבאר שבע מואשם באי-מניעת פשע

לפי כתב האישום, עומר אלעוקבי "לא נקט באמצעים סבירים" למניעת הפיגוע וידע שאחיו רכש סכין. סנגורו: הטיעונים ריקים מתוכן. אלעקובי שוחרר למעצר בית

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

כתב אישום הוגש אתמול נגד עומר אלעוקבי, אחיו של המחבל שביצע את בשבוע שעבר, בגין אי־מניעת פשע ועבירות נשק. בכתב האישום לא מופיעות העבירות שייחסה המשטרה לאלעוקבי תחילה, גרימת מוות בכוונה תחילה וקשירת קשר לפשע. עומר, המכחיש את המיוחס לו, שוחרר למעצר בית עד ה-17 בדצמבר.

על פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז הדרום לבית משפט השלום בבאר שבע באמצעות עו"ד יואב קישון, לפני כחצי שנה ראה עומר את אחיו מוהנד אוחז באקדח ואף החזיק בו בעצמו.

זירת הפיגוע בבאר שבע. בתמונה הקטנה: המחבל מוהנד אלעוקביצילום: אליהו הרשקוביץ

אלעוקבי מואשם ש"לא נקט באמצעים סבירים" כדי למנוע מאחיו להחזיק באקדח "וזאת כשיכול היה להבין כי מוהנד עשוי לבצע פיגוע באקדח". לפי כתב האישום, עומר אף ידע שאחיו רכש סכין. עוד נטען בכתב האישום כי עומר שמע את מוהנד מתבטא בגנות יהודים ואומר כי יש לשחרר את מסגד אל־אקצא, לאחר שנחשף להסתה נגד ישראל בערוצי טלוויזיה פלסטיניים.

פרקליטו של עומר, זיאד אבו עאנם, דחה אתמול את הטענה כי הוא נמנע מלסכל את הפיגוע. "מרשי טען מתחילת החקירה כי לא היה יכול לדעת על כוונת אחיו לבצע פשע", אמר. "כתב האישום הומצא רק בגלל המצב השורר בארץ. משפטית, טיעוני הפרקליטות ריקים מתוכן". אבו עאנם הוסיף כי נסיגת הפרקליטות מדרישתה לעצור את אלעוקבי עד תום ההליכים מעידה על כך שגם שם מבינים שאין בתיק ממש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ