ראש ארגון הפשע שירזי הורשע בהעלמות מס והלבנת הון בסך מיליוני שקלים

שירזי העלים מע"מ בסך 3.5 מיליוני שקלים והלבין הון בסך 14.5 מיליוני שקלים. את כתב באישום הגישה רשות המסים. הוא זוכה מאישום על איומים. סנגורו: נשקול ערעור

שרון פולבר, כתבת המשפט של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר, כתבת המשפט של "הארץ"

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שני) את בחמישה מתוך ששת האישומים שיוחסו לו בכתב האישום, על עבירות מס והלבנת הון. השופט עודד מודריק זיכה אותו מאישום אחד על עבירת איומים.

את כתב האישום נגד שירזי הגישה רשות המסים, בשנת 2011. שירזי ואחרים הורשעו בכך שהוציאו חשבוניות פיקטיביות על סך יותר מ-25 מיליון שקלים. שירזי עצמו התחמק מתשלום מע"מ על הכנסותיו בסכום של 3.5 מיליוני שקלים. שירזי הורשע בהלבנת הון בסך של יותר מ-14.5 מיליון שקלים וכתב האישום מפרט שורה של הלוואות, במאות אלפי שקלים, שניתנו לחברות, וששירזי לא דיווח עליהן ולא שילם מס.

השופט עודד מודריק הרשיע את שירזי בהסתמך על עדותו של עד מדינה, וקבע כי העד היה מהימן וכי סופקו די ראיות המסייעות לגרסתו. בגזר הדין כתב מודריק כי "לפי הקביעות שלי, היחס שבין עד המדינה לנאשם הוא יחס של שותפות מבחינת המרכזיות והאחריות. בחנתי את הנחיות היועמ"ש על כריתת הסכם עד מדינה עם מי שאיננו העבריין המרכזי, וציינתי שבפרשה הזו יש אינטרס ציבורי לקיים את הסכם עד המדינה כיוון שהנאשם מהווה יעד משטרתי״.

שירזי בבית המשפט
שירזי בבית המשפט ב-2011צילום: מוטי מילרוד

שלב הטיעונים לעונש בעניינו של שירזי נקבע לעוד שבועיים. שירזי נתון במעצר עד תום ההליכים, בשל כתב אישום שהוגש נגדו , על שידול לרצח גיא יחזקאל וניסיון לרצוח את ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול.

עו״ד שלומי בן אריה, סנגורו של שירזי, אמר לאחר הכרעת הדין כי ״עמדתי היא גם עמדת המשטרה, ולפיה עד המדינה הוא נוכל מדופלם. הפתיע אותנו שבית המשפט האמין לו. נלמד את הכרעת הדין ונשקול לערער״.

התובע, עו״ד אורי שפיגל מרשות המסים, אמר לאחר ההרשעה כי ״כתב האישום הזה הוא דוגמה טובה לשיתוף פעולה ולשילוב הידיים של רשות המסים והמשטרה, ולהישגים שאפשר להשיג במלחמה בפשיעה החמורה״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ