סגן המפכ"ל לשעבר ניסים מור יועמד לדין על הטרדה מינית

ניצב בדימוס ניסים מור חשוד שקיים יחסים אסורים עם שש שוטרות ובאחת מהן אף ביצע מעשה מגונה. הוא זומן לשימוע שאחריו תתקבל ההחלטה אם להגיש כתב אישום

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעה הבוקר (שלישי) לניצב בדימוס ניסים מור על העמדתו לדין בגין הטרדה מינית, מעשה מגונה ומרמה והפרת אמונים, וזאת בכפוף לשימוע. לפי הודעת מח"ש, ההחלטה התקבלה על דעתו של פרקליט המדינה, שי ניצן. בהודעה נכתב כי התנהלותו של מור שיגרה "מסר מסוכן למפקדים זוטרים: 'אם מותר לקצין כה בכיר – מותר גם לנו', תוך השפעה הרסנית על אמון הציבור במשטרה". מור פוטר מהמשטרה בחודש מארס בשל החקירה נגדו. 

במכתב הזימון לשימוע נכתב כי כאשר מור כיהן כסגן מפכ"ל המשטרה, וקודם לכן בתפקיד מפקד מחוז, הוא חתר ליצירת קשרים אינטימיים בעלי אופי מיני עם שש שוטרות צעירות ממנו, על פי רוב בדרגות נמוכות ובתפקידים זוטרים. שלוש מהן, לפי מח"ש, "הוטרדו על ידי מור מינית, תוך שהוא מנצל את מרותו כלפיהן". עוד נטען כי מור אף ביצע מעשה מגונה באחת השוטרות, כאשר קרא לה לרכבו המשטרתי ושם נישק אותה בניגוד לרצונה.

מור מגיע לחקירה במשרדי מח"ש בירושלים, בינוארצילום: אמיל סלמן

במח"ש חושדים כי מור הכיר חלק מהשוטרות כאשר באו לבקש ממנו בקשות שונות מתוקף תפקידו. "לבקשות אלה היתה משמעות רבה עבור השוטרות הזוטרות והיה בהן מרכיב של חוסר ודאות מבחינתן", כתבו במח"ש. "החשוד נהג להציג בפני השוטרות מצגים מפורשים או משתמעים בדבר כוחו לסייע, ואף עשה מעת לעת שימוש בסמכויות ובאפשרויות שעמדו לרשותו, מכוח תפקידו ומעמדו, על מנת לקדם את עניינו האישי בשוטרות, לרבות יצירת תנאים שאפשרו קשר קרוב עמן".

החקירה הגלויה נגד מור נפתחה ב-25 בינואר, אחרי שגורם משטרתי מסר מידע למח"ש, לפיה סגן המפכ"ל הטריד מינית שוטרת. מור, שזומן לחקירה באותו היום, נחשד בתחילה כי ניסה לשבש את החקירה מכיוון שמחק את התוכן במכשיר הנייד שלו. עם זאת, מור טען בפני החוקרים שלא ניסה לשבש את החקירה, ולדבריו מחק את התוכן כדי שרעייתו לא תראה מסרונים בעלי תוכן מיני ששלח לשוטרת. החשד לשיבוש חקירה לא מוזכר במכתב ששלחה היום מח"ש.

במהלך החקירה, נקראו למסור עדות שוטרות שעבדו עם מור, ובעיקר אלו ששירתו תחתיו בשנים האחרונות. מור הודה כבר בחקירה הראשונה שקיים יחסים עם שוטרת אחת בשנה האחרונה. עוד הודה מור בשני מקרים מהעבר, שלטענתו התקיימו בהסכמה. מור טען כי לא ניתנה לשוטרות כל תמורה בעבור הקשרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ