רוני ריטמן, ראש להב 433, הוא הניצב שנחקר בחשד לעבירות מין

חקירה נפתחה נגד רוני ריטמן בעקבות תלונה שהגישה קצינה ששירתה תחת פיקודו, ושלושה קצינים העידו נגדו. במשטרה מעריכים כי הניצב ייאלץ לפרוש גם אם יתברר שהעבירות אינן פליליות

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ראש יחידת להב 433 רוני ריטמן הוא הניצב שנחקר בחשד לעבירות מין, כך הותר היום (ראשון) לפרסום. החקירה נפתחה בעקבות תלונה שהגישה בשבוע שעבר קצינה ששירתה תחת פיקודו, הכוללת, לפי הנטען, שני אירועים שונים בהם הטריד אותה וניסה לנשק אותה בניגוד לרצונה.

במשטרה מעריכים שריטמן ייאלץ לסיים את תפקידו בתום החופשה בת השבוע שלקח. על פי גורמים המעורים בפרשה, גם אם יתברר לאחר החקירה כי העבירות המיוחסות לו אינן פליליות, יש בהן טעם לפגם וסביר שהוא יפרוש אם יתבקש לעמוד בפני ועדת משמעת.

מינוי רוני ריטמן למפקד להב, באוגוסט 2014
מינוי רוני ריטמן למפקד להב, באוגוסט 2014צילום: עופר וקנין

במחלקה לחקירות שוטרים אספו באחרונה עדויות במשטרה על מקרה אחד לפחות של הטרדה לכאורה מצד ריטמן. אחת העדויות, מפי תת-הניצב מלהב 433, נחשבת לבעייתית מעט מכיוון שהעד מקורב לקצינה המתלוננת ומצוי בסכסוך מתמשך עם ריטמן - מפקד היחידה. שני קצינים נוספים העידו גם הם. אחת מהם היא קצינה שנכחה באירוע חברתי שבו לטענתה הניצב המדובר דיבר בצורה בוטה עם הקצינה שהתלוננה.

קצינים בכירים במשטרה, המקורבים לריטמן, טוענים כי עיתוי התלונה נגדו אינו מקרי וכי מדובר ב"חיסול חשבונות" על רקע סכסוך ממושך בין בכירים באגף מפתח במשטרה. לדבריהם, ללא קשר למידת מהימנות טענותיה של הקצינה שהגישה את התלונה, ההחלטה להתלונן בעיתוי זה היא חלק מהסכסוך.

ריטמן מונה לראש יחידת להב 433 באוגוסט אשתקד, כמה חודשים לאחר שניצב מנשה ארביב נאלץ לפרוש מהמשטרה בעקבות חשד שקיבל טובות הנאה מאנשי הרב פינטו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ