חוקר במשטרת אשדוד חשוד שהטריד מינית מתלוננות בתחנה - משפט ופלילים - הארץ

חוקר במשטרת אשדוד חשוד שהטריד מינית מתלוננות בתחנה

במח"ש חוקרים חשד כי השוטר בדרגת רס"ב ביקש מאשה שהגישה תלונה בעקבות תאונת דרכים לשוב לתחנה והטריד אותה מילולית וכן ביצע מעשה מגונה במתלוננת אחרת בנוכחות שוטר נוסף

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
תחנת משטרת אשדוד, ב-2008
תחנת משטרת אשדוד, ב-2008צילום: תומר אפלבאום
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

שוטר בדרגת רב סמל בכיר בתחנת אשדוד נחקר לאחרונה במח"ש בחשד כי הטריד מינית נשים שהגיעו להגיש תלונה וביצע בהן מעשים מגונים. שוטר נוסף מהתחנה, בדרגת רב סמל מתקדם, חשוד כי היה עד לאחד המקרים.

בספטמבר הגיעה תושבת אשדוד לתחנה יחד עם בעלה כדי להגיש תלונה לגבי תאונת דרכים שעברה. כמה ימים לאחר מכן התקשר אליה החוקר בדרגת רס"ב, ג'רר שטרית, וביקש ממנה לשוב לתחנה להשלמת פרטים. על פי החשד, כשהגיעה לבדה למשטרה, החל השוטר להטריד את המתלוננת. לדברי עורכת דינה מאיה סטול-רייטן, ההטרדה היתה בעיקר מילולית. עוד אומרת עורכת הדין כי השוטר יצר עם המתלוננת קשר טלפוני שלא במסגרת החקירה.

לאחר המקרה פנתה המתלוננת למח"ש, שם ביקשו ממנה להגיע שוב לתחנת המשטרה ולהקליט את דברי החוקר. לאחר שעשתה זאת, זומן החשוד לחקירה והושעה מתפקידו. בימים האחרונים אשה נוספת העידה במח"ש נגד השוטר וטענה כי הוא ביצע בה מעשה מגונה לפני האירוע הראשון. חקירת העדות השנייה הובילה לשוטר נוסף בתחנה בדרגת רס"מ, החשוד כי היה עד למקרה. מידת מעורבותו באירוע טרם התבהרה. לפני כמה ימים הוצא גם הוא לחופשה כפויה מהמשטרה. החקירה של שני המקרים נמשכת.

עו"ד מאיה סטול-רייטן המייצגת את המתלוננת הראשונה מסרה בתגובה: "מרשתי, אשה נשואה, ניגשה להגיש תלונה במשטרה לאחר תאונת דרכים בשעה שרכב דרס אותה במעבר חציה כשהיא מתהלכת עם בנה התינוק בעגלה. במסגרת החקירה עברה הטרדות מיניות קשות מצד החוקר שגם התקשר אליה לאחר החקירה והמשיך להטרידה. המדובר בהטרדות מיניות קשות ומבחילות ביותר. אנו עוקבים באדיקות אחרי חקירת מח"ש ופעולותיהם וממתינים להגשת כתב האישום נגדו בזמן הקרוב".

עו"ד אבשלום גיספאן המייצג את השוטר החשוד בהטרדות המיניות ובמעשים המגונים מסר בתגובה: "מרשי נחקר לגבי האירוע ומסר את גרסתו. הוא הכחיש את המיוחס לו ובתום החקירה הוא שוחרר ללא תנאים מגבילים - עובדה המצביעה על חפותו".

עורך הדין שאול שניידר, המייצג את השוטר החשוד כי היה עד למקרה של המתלוננת השנייה, אמר: "מרשי שולל מכל וכל את מה שמיוחס לו, אין לו קשר לנושא ולא היה לו קשר. הוא נקלע בטעות למקום ותו לא, כל האירוע הזה יתברר כעשן ללא אש. אני מניח שמרשי ישוב במהרה לעבודתו הואיל ואין הצדקה או כל ראיה להמשך החקירה, ובמח"ש יודעים זאת היטב".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ