היועמ"ש: נפגשתי עם פרקליטה של שרה נתניהו ושוחחתי עמו בעניינה

וינשטיין פרסם הודעה שלפיה הפגישה בין השניים נערכה לפני כשלושה שבועות ועסקה "בעניין אישי הקשור לעו"ד וינרוט עצמו", אך הוסיף כי בסיום הפגישה העלה וינרוט את פרשת מעונות רה"מ

אפרת נוימן
שרון פולבר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אפרת נוימן
שרון פולבר

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין פרסם היום (שלישי) הבהרה בה מסר כי נפגש לפני כשלושה שבועות עם פרקליטה של שרה נתניהו, עורך הדין יעקב וינרוט, ושוחח עמו "בעניין אישי הקשור לעו"ד וינרוט עצמו", כלשונו. וינשטיין הוסיף כי בסיומה של הפגישה העלה וינרוט את עניינה של אשת ראש הממשלה בפרשת מעונות ראש הממשלה.

בהודעה של משרד המשפטים, מסר עוד וינשטיין כי בשיחה, שנערכה בנוכחות עוזרת היועץ לבקשתו, טען פרקליטה של נתניהו "טענות שונות לגבי החקירה, והיועץ המשפטי לממשלה השיב לו שהוא טרם נדרש לדברים לעומקם". לדברי וינשטיין, פרוטוקול השיחה נרשם והועבר לגורמים הרלוונטיים בפרקליטות המלווים את חקירת מעונות ראש הממשלה.

שרה נתניהו ווינשטיין במליאת הכנסת, ב-2012
שרה נתניהו ווינשטיין במליאת הכנסת, ב-2012צילום: אוליבייה פיטוסי

בדבריו התייחס וינשטיין לפרסומים אתמול בכלי התקשורת, ומסר כי עו"ד וינרוט אכן פנה במכתב ללשכתו וביקש להיפגש עמו בעניינה של נתניהו, אך על מכתב זה השיב לו כי הוא "איננו מוצא מקום לקיים פגישה כמבוקש, וכי ככל שעו"ד וינרוט מעוניין הרי שהוא יכול לפנות אל היועץ בכתב".

היועמ"ש הוסיף כי "לא מדובר ב'שימוע בכתב', ולא הועברו חומרי חקירה כלשהם לעו"ד וינרוט. מדובר בפנייה של סנגור, הדומה לפניות רבות מעין אלה, המתקבלות בלשכת היועמ"ש בנוגע לחקירות שונות". 

אתמול דווח כי וינשטיין שוקל לחקור את שרה נתניהו בפרשת מעונות ראש הממשלה, וכי וינרוט ביקש להיפגש עמו בעניין והיועמ"ש סירב. לדברי גורמים המעורים בנושא, וינרוט ביקש לפגוש את וינשטיין כדי למנוע ממנו לאשר את חקירתה של נתניהו ולהודיע על סגירת התיק בעניינה, כיוון שלטענת הגורמים אין במעשיה כדי לגבש חשד לעבירות פליליות.

בחודש יולי הפכה הבדיקה שהחלה בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה בפרשת המעונות לחקירה פלילית, המתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה. חודשיים לאחר שהחלה החקירה הורה וינשטיין על זימונו של סמנכ"ל נכסים ומשאבי אנוש במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, לחקירה. סיידוף נחקר במשך עשר שעות במשרדי להב 433 בלוד על העסקתו של החשמלאי אבי פחימה בבית משפחת נתניהו. לפי החשדות שנחשפו בדו"ח המבקר, העסיק סיידוף את פחימה בבית המשפחה בקיסריה ובמעון הרשמי בירושלים למרות היותו פעיל ליכוד ולאחר שסיידוף התבקש שלא לעשות כן.

בתצהיר שהגיש בעבר למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה הכחיש סיידוף את החשדות נגדו וטען שפעל כדי לחסוך בהוצאות תחזוקת הבית. וינשטיין, שבחן את התצהירים של סיידוף ואת הבדיקות שעשתה המשטרה, הורה לפתוח בחקירה פלילית בפרשה ולזמן את המעורבים בה לחקירה.

מלבד שאלת העסקתו של פחימה נבחנות סוגיות נוספות שעלו מחומרים שהגיעו למבקר ולא נכללו בדו"ח ומחומרים שהעביר אב הבית לשעבר במעון מני נפתלי, שתבע את שרה נתניהו ואת משרד ראש הממשלה בשל העסקה פוגענית. נושא חקירתה של נתניהו נמצא על שולחנו של וינשטיין, אך עדיין לא ברור אם הוא יקבל החלטה בנושא לפני שיסיים את תפקידו בסוף ינואר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ