שרה נתניהו תיחקר היום במשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה

אשת רה"מ תיחקר על העסקת החשמלאי אבי פחימה וריהוט הגן שנרכש עבור המעון הרשמי והועבר לכאורה לבית בקיסריה. כמו כן, ייבדק אם הוצאות הטיפול באביה מומנו על ידי משלם המסים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, תיחקר היום (חמישי) אחר הצהריים ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 בעניין פרשת מעונות ראש הממשלה. פרקליטה, עו"ד יעקב וינרוט, הוא שביקש לקיים את החקירה בשעות אחר הצהריים, אך ייתכן שבשל השעה המאוחרת תיאלץ נתניהו להגיע לחקירה נוספת, אם לא תספיק לענות לכל שאלות החוקרים.

נתניהו תתבקש להתייחס לכמה נושאים, בהם האופן שבו נוהל תקציב בית רה"מ ברחוב בלפור, זימון אנשי מקצוע והשאלה אם נעשה שימוש בכספי משלם המסים גם בביתם הפרטי של בני הזוג בקיסריה. אשת ראש הממשלה תמסור את גרסתה הן בנוגע לעבודות שביצע החשמלאי אבי פחימה במעון הפרטי של בני הזוג בקיסריה והן לגבי ריהוט הגן וציוד נוסף שנרכש עבור המעון הרשמי בירושלים, ולכאורה נעשה בו שימוש לטובת בית המשפחה הפרטי בקיסריה.

נתניהו בבית הדין לעבודה בירושלים, באוקטובר
נתניהו בבית הדין לעבודה בירושלים, באוקטוברצילום: אמיל סלמן

בנוסף, החוקרים ינסו להבין אם הוצאות הטיפול באביה של נתניהו בוצעו על ידי עובדת כוח אדם שמונתה על ידי המדינה ושולמו על חשבון משלם המסים.

בחודש יולי הפכה לחקירה פלילית הבדיקה שהחלה בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה בפרשת המעונות. חודשיים לאחר שהחלה החקירה הורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על זימונו של סמנכ"ל נכסים ומשאבי אנוש במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, לחקירה. סיידוף נחקר במשך עשר שעות במשרדי להב 433 בלוד על העסקתו של החשמלאי פחימה בבית משפחת נתניהו. לפי החשדות שנחשפו בדו"ח המבקר, העסיק סיידוף את פחימה בבית המשפחה בקיסריה ובמעון הרשמי בירושלים למרות היותו פעיל ליכוד ולאחר שסיידוף התבקש שלא לעשות כן.

בתצהיר שהגיש בעבר למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה הכחיש סיידוף את החשדות נגדו וטען שפעל כדי לחסוך בהוצאות תחזוקת הבית. וינשטיין, שבחן את התצהירים של סיידוף ואת הבדיקות שעשתה המשטרה, הורה לפתוח בחקירה פלילית בפרשה ולזמן את המעורבים בה לחקירה.

מלבד שאלת העסקתו של פחימה נבחנות סוגיות נוספות שעלו מחומרים שהגיעו למבקר ולא נכללו בדו"ח ומחומרים שהעביר אב הבית לשעבר במעון מני נפתלי, שתבע את שרה נתניהו ואת משרד ראש הממשלה בשל העסקה פוגענית. נושא חקירתה של נתניהו נמצא על שולחנו של וינשטיין, אך עדיין לא ברור אם הוא יקבל החלטה בנושא לפני שיסיים את תפקידו בסוף ינואר.

וינשטיין פרסם בשבוע שעבר הבהרה בה מסר כי נפגש לפני כחודש עם פרקליטה של שרה נתניהו, עורך הדין יעקב וינרוט, לבקשתו ושוחח עמו "בעניין אישי הקשור לעו"ד וינרוט עצמו", כלשונו. וינשטיין הוסיף כי בסיומה של הפגישה העלה וינרוט את עניינה של אשת ראש הממשלה בפרשת המעונות. בהודעה של משרד המשפטים, מסר עוד וינשטיין כי בשיחה, שנערכה בנוכחות עוזרת היועץ לבקשתו, טען פרקליטה של נתניהו "טענות שונות לגבי החקירה, והיועץ המשפטי לממשלה השיב לו שהוא טרם נדרש לדברים לעומקם". לדברי וינשטיין, פרוטוקול השיחה נרשם והועבר לגורמים הרלוונטיים בפרקליטות המלווים את חקירת מעונות ראש הממשלה.

לדברי גורמים המעורים בנושא, וינרוט ביקש לפגוש את וינשטיין כדי למנוע ממנו לאשר את חקירתה של נתניהו ולהודיע על סגירת התיק בעניינה, כיוון שלטענת הגורמים אין במעשיה כדי לגבש חשד לעבירות פליליות. בדבריו התייחס וינשטיין לפרסומים בכלי התקשורת, ומסר כי עו"ד וינרוט אכן פנה במכתב ללשכתו וביקש להיפגש עמו בעניינה של נתניהו, אך על מכתב זה השיב לו כי הוא "איננו מוצא מקום לקיים פגישה כמבוקש, וכי ככל שעו"ד וינרוט מעוניין הרי שהוא יכול לפנות אל היועץ בכתב".

היועמ"ש הוסיף כי "לא מדובר ב'שימוע בכתב', ולא הועברו חומרי חקירה כלשהם לעו"ד וינרוט. מדובר בפנייה של סנגור, הדומה לפניות רבות מעין אלה, המתקבלות בלשכת היועמ"ש בנוגע לחקירות שונות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ