שרה נתניהו נחקרה בשנית במשך כחמש שעות בלהב 433

אשת ראש הממשלה נחקרה במשך חמש שעות לאחר שביום חמישי לא הספיקה להשיב לכל שאלות החוקרים. במוקד החקירה - העסקת החשמלאי אבי פחימה, ריהוט הגן ומימון הטיפול באביה של נתניהו

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו נחקרה היום (שני) במשך כחמש שעות ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 בעניין פרשת מעונות ראש הממשלה. נתניהו נחקרה בנושא אחרי הצהריים ביום חמישי, אך נאלצה להגיע לחקירה נוספת לאחר שלא הספיקה לענות לכל שאלות החוקרים.

בחקירתה התבקשה ככל הנראה נתניהו להתייחס לכמה נושאים, בהם האופן שבו נוהל תקציב בית ראש הממשלה ברחוב בלפור, זימון אנשי מקצוע והשאלה האם נעשה שימוש בכספי משלם המסים גם בביתם הפרטי של בני הזוג בקיסריה. אשת ראש הממשלה מסרה את גרסתה בנוגע לעבודות שביצע החשמלאי אבי פחימה במעון הפרטי של בני הזוג בקיסריה ולגבי ריהוט הגן וציוד נוסף שנרכש עבור המעון הרשמי בירושלים, ולכאורה נעשה בו שימוש לטובת בית המשפחה הפרטי בקיסריה.

שרה נתניהו בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, באוקטוברצילום: אמיל סלמן

בנוסף ניסו החוקרים להבין אם הוצאות הטיפול באביה של נתניהו נוהלו על ידי עובדת כוח אדם שמונתה על ידי המדינה ושולמו על חשבון משלם המסים.

בחודש יולי הפכה לחקירה פלילית הבדיקה שהחלה בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה בפרשת המעונות. חודשיים לאחר שהחלה החקירה הורה היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על זימונו של סמנכ"ל נכסים ומשאבי אנוש במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, לחקירה. סיידוף נחקר במשך עשר שעות במשרדי להב 433 בלוד על העסקתו של החשמלאי פחימה בבית משפחת נתניהו. לפי החשדות שנחשפו בדו"ח המבקר, העסיק סיידוף את פחימה בבית המשפחה בקיסריה ובמעון הרשמי בירושלים למרות היותו פעיל ליכוד ולאחר שסיידוף התבקש שלא לעשות כן.

בתצהיר שהגיש בעבר למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה הכחיש סיידוף את החשדות נגדו וטען שפעל כדי לחסוך בהוצאות תחזוקת הבית. וינשטיין, שבחן את התצהירים של סיידוף ואת הבדיקות שעשתה המשטרה, הורה לפתוח בחקירה פלילית בפרשה ולזמן את המעורבים בה לחקירה.

מלבד שאלת העסקתו של פחימה נבחנות סוגיות נוספות שעלו מחומרים שהגיעו למבקר ולא נכללו בדו"ח ומחומרים שהעביר אב הבית לשעבר במעון מני נפתלי, שתבע את שרה נתניהו ואת משרד ראש הממשלה בשל העסקה פוגענית. נושא חקירתה של נתניהו נמצא על שולחנו של וינשטיין, אך עדיין לא ברור אם הוא יקבל החלטה בנושא לפני שיסיים את תפקידו בסוף ינואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ