איתמר שמעוני, ראש העיר אשקלון, נעצר בחשד לאונס וקבלת שוחד

שמעוני חשוד שביצע עבירות מין, בהן בעילה תוך ניצול יחסי מרות בעבודה ומעשה מגונה. על פי החשד, שמעוני גם קידם את ענייניהם של יזמים תוך ביצוע עבירות מרמה והלבנת הון. מעצרו הוארך בשמונה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני בבית משפט השלום בראשון לציון, הערב. שני שוטרים יושבים מצידיו של שמעוני, ומאחוריו חשודים נוספים שנעצרו היום

איתמר שמעוני, ראש העיר אשקלון, הוא הבכיר בעירייה שנעצר הבוקר (שלישי) בחשד לאונס וקבלת שוחד. יחד אתו נעצרו עוד ארבעה חשודים, בהם אחיו, בביצוע עבירות שוחד, מרמה ועבירות נוספות. בית משפט השלום בראשון לציון האריך הערב את מעצרם בשמונה ימים. 

ראש העיר חשוד בשורה של עבירות מין בכמה נשים. מלבד אונס, החשדות המיוחסים לו הם בעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחסי מרות בעבודה, מעשה מגונה והטרדה מינית והתנכלות. בנוסף, במשטרה חושדים כי שמעוני קיבל שוחד תמורת קידום ענייניהם של קבלנים ויזמים, תוך ביצוע עבירות מרמה והלבנת הון. החשד הוא ששמעוני ניצל את כספי השוחד כדי לשלם דמי שתיקה לכמה מקורבנות המין שלו. ראש העיר אמר כי אכן קיבל כסף מאנשי העסקים משום שהיה זקוק לו - אולם בהלוואות ולא כשוחד. לפי החשד, חלק מההטרדות בוצעו בתקופה שבה היה מנכ"ל חברת "אתרים", בטרם נבחר לראש העיר, והשאר בתפקידו הנוכחי. קבלות השוחד נעשו בזמן שהיה ראש העיר.  

יואל דוידי, קבלן ואיש עסקים מאשקלון שנעצר גם כן, חשוד ששיחד כמה פעמים את שמעוני במאות אלפי שקלים באמצעות מתווכים – אחד מהם הוא עופר שמעוני, אחיו של ראש העיר, שגם הוא בעצורים. שמעוני האח טוען כי הוא מתווך וכי היה מעורב בהעברת כספים כחלק מחוזה לקידום מיזם עתידי בעיר. במשטרה דחו גרסה זו ואמרו כי לשמעוני אין תעודת מתווך. עצור נוסף הוא משה פונטה, החשוד שלקח שוחד ותיווך לשוחד בכמה מקרים, במאות אלפי שקלים. העצור החמישי הוא דניאל עמנואל, עובד בעיריית אשקלון החשוד במתן שוחד והלבנת הון. 

עורך דינו של ראש העיר, ירון לונדון, אמר בתום הדיון בבית המשפט כי "מרשי מודע לחשדות שמטיחים בו וטוען שיש לו הסברים טובים ומלומדים על כל אחת מהטענות. הוא טוען שהוא חף מפשע. אין במעשים שלו דברים פליליים, הן בעבירות המין לכאורה והן בעבירות השוחד לכאורה. את כל שיש לו לומר הוא יגיד בתחנת המשטרה. הוא לא שומר על זכות השתיקה, הוא משתף פעולה וייתן את כל ההסברים".

לונדון הוסיף: "אני מאמין שהרשויות יעשו את העבודה מהר ויעיל ויגיעו לאמת כפי שהיא, ויתברר בסופו של יום שלא שוחד ולא עבירות מין. עצם זה שיש כסף לא אומר שיש שוחד - כספים אפשר לקבל באלף ואחת צורות".

הבוקר, בתום חקירה סמויה, חיפשו השוטרים בעיריית אשקלון, בבתי החשודים ובמשרדיהם, והחרימו מסמכים, מחשבים, רכוש וחשבונות לצורך בקשת חילוט. עיריית אשקלון מסרה בתגובה כי היא משתפת פעולה עם חוקרי המשטרה ותסייע ככל הנדרש. ממלא מקום ראש העיר אפי מור יצא בהצהרה לתקשורת ואמר: "אנחנו סומכים ידינו על משטרת ישראל שתעשה את עבודתה נאמנה. העבודה בעיריית אשקלון תימשך כסדרה בהתאם לחזון ראש העיר, וכמובן בהתאם לתכנית העבודה של שנת 2016 שאושרה במועצה לפני כחודש. נמשיך לפעול ללא לאות למען תושבי אשקלון כפי שעשינו בשנתיים האחרונות".

לפני כשבועיים נעצרו ראש מועצת מטה יהודה משה דדון ו-11 אנשים, בחשד למעורבות בפרשת שחיתות. עוד שמונה אנשים עוכבו לחקירה. דדון חשוד בלקיחת שוחד, שיבוש הליכי משפט, קבלת דבר במרמה, עבירות מין ועוד. במשטרה מעריכים כי עבירות המין שביצע לפי החשד עשויות להיות אונס.

ביחידת להב 433 התנהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה, שעלה ממנה חשד לעבירות שוחד שנתנו חברות קבלניות שסיפקו שירותים וזכו במכרזים בתחומי מועצת מטה יהודה. חשוד בולט נוסף הוא הקבלן גבריאל מגנצי, החשוד במתן שוחד, קבלת דבר מרמה בנסיבות מחמירות ועוד.

עיריית אשקלון, הבוקרצילום: אילן אסייג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ