הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד חנין זועבי

כתב האישום הוגש בהתאם לעסקת טיעון שנחתמה מול חברת הכנסת, לפיה תורשע בהעלבת עובד ציבור ולא בהסתה לטרור. היא צפויה להודות בעבירה ולשלם קנס בגובה 500 שקלים

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) בגין העלבת עובד ציבור. כתב האישום הוגש בהסכמת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בהתאם לעסקת טיעון שנחתמה עם זועבי בחודש שעבר. לפי העסקה, זועבי תודה בעבירה, תורשע ותשלם קנס בגובה 500 שקלים.

בעסקת הטיעון נקבע כי כתב האישום נגד זועבי יכלול רק עבירה של העלבת עובד ציבור, ולא הסתה לאלימות וטרור. לפני כשבועיים שלח וינשטיין מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, בו צוין כי במסגרת ההסדר זועבי התחייבה לוותר על טענתה לחסינות. לפי הסיכום שהתגבש בין הפרקליטות לסנגורים של זועבי מהמרכז המשפטי עדאלה, הפרקליטות תבקש להטיל עליה מאסר על תנאי, בעוד הסנגוריה תבקש עונש מינימלי. 

זועבי מואשמת כי לפני כשנה וחצי כינתה שוטרים ערבים "בוגדים" בזמן שהתקיימו דיונים בבית משפט שלום בנצרת בבקשות להארכת מעצר של חשודים ערבים בעימותים עם המשטרה. כמו כן, נכתב כי זועבי צעקה לעצורים ולעורכי הדין במסדרון בית המשפט כי השוטרים נשלחו להאזין לנוכחים ולהעביר את המידע.

בהמשך, כשאחד מעורכי הדין לחץ את ידי השוטרים, אמרה זועבי שלא צריך ללחוץ להם את היד ולדבר עמם. לאחר מכן, לפי כתב האישום, צעקה בכעס בערבית לנוכחים במקום לפעול נגד השוטרים כשהיא מצביעה לעבר אחד מהם. אחד הנוכחים במקום צילם את הארוע בחלקו, והדברים פורסמו לאחר מכן ברשת האינטרנט. 

"צריך לירוק להם בפרצוף... אלה שמשתפים פעולה עם המדכא נגד בני עמם, צריך לנקות בהם את הרצפה", מצוטטת זועבי בכתב האישום. "לא ללחוץ להם את היד, ולא ניתן להם להיות בינינו, ושיפחדו מאיתנו. וכשהם ברחוב שיפחדו מאתנו". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ