וינשטיין: מינויו של דרעי לשר הפנים אינו נוגד את הדין

בחוות הדעת שמסר לראש הממשלה נתניהו, ציין היועץ המשפטי לממשלה כי אין בה "בכדי לומר שהחלטה על מינוי כאמור הינה 'טובה וראויה'". הוא ציטט את פסיקת העליון, לפיה הדיון בנושא יישאר בספירה הציבורית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרעי בישיבת הממשלה, לפני כחודשיים

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין מסר היום (חמישי) את חוות דעתו לראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין מינויו של אריה דרעי לתפקיד שר הפנים בה קבע כי מינויו "אינו לוקה במישור המשפטי באי סבירות קיצונית". עם זאת וינשטיין סייג וציין כי "במהלך הדיון בבג"ץ בעניינו של דרעי באשר לעצם מינויו לשר נקבע כי המינוי 'מעורר קשיים משפטיים' ואף הוגדר על ידי בית המשפט העליון כמצוי 'על גבול מתחם הסבירות' וכוחן של קביעות אלו שריר גם ביחס למינוי המוצע כעת".

וינשטיין הוסיף כי ככל שהדיון מצוי במישור המשפטי, אין בחוות דעתו "בכדי לומר שהחלטה על מינוי כאמור הינה 'טובה וראויה', אלא אך כי היא אינה נוגדת את הדין". בנוסף ציטט וינשטיין את פסק דינו של שופט העליון עוזי פוגלמן בעניין חזרתו של דרעי לתפקיד שר בו נכתב כי "השאלה האם המינוי ראוי הוא — גם אם בתחום המשפט לא נמצאה עילה להתערבות — תישאר לדיון בספירה הציבורית".

בחודש אוגוסט דחה בג"ץ בהרכב של שלושה שופטים את העתירה שהוגשה נגד מינויו של דרעי, אז לתפקיד שר הכלכלה, בעקבות הרשעתו בלקיחת שוחד בעת שכיהן בתפקידים ציבוריים. מלבד פוגלמן ישבו בהרכב גם השופטים חנן מלצר ואסתר חיות.

חיות כתבה כי יש לדחות את העתירה וציינה: "אכן, לא ניתן להפריז בחומרת מעשיו של דרעי, למצער אלה אשר בגינם הורשע בדין. בענייננו חלפו כאמור כ-13 שנים מאז סיים דרעי לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו ב'תיק האישי', וחשבון פשוט מלמד כי מדובר בפרק זמן שהינו כפול כמעט מפרק הזמן שאותו קבע המחוקק כמגבלת כשירות בהקשר זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ