פרשת "ביביטורס": וינשטיין בודק חשד לפלילים

לאחר שהודיע ב-2014 כי לא עולה חשד שכזה, היועמ"ש בודק אם יש היבט פלילי בקשרים שניהל נתניהו עם אנשי עסקים במהלך נסיעותיו. השבוע יערך לרה"מ שימוע לבקשתו בפני המבקר

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ורעייתו שרה לפני טיסה לארה"ב, בספטמבר
נתניהו ורעייתו לפני טיסה לארה"ב, בספטמברצילום: אבי אוחיון / לע"מ

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בודק חשד לפלילים בפרשת ביביטורס, כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות 10. על פי הדיווח, וינשטיין בודק אם יש חשד לפלילים בקשרים שניהל ראש הממשלה בנימין נתניהו עם אנשי עסקים במהלך נסיעותיו.

החשד התעורר בעקבות תגובתו של ראש הממשלה לדו"ח שהועבר למשרד מבקר המדינה יוסף שפירא ב-15 בנובמבר. לפני כחודשיים דווח ב"הארץ" כי חומרים נוספים שמקורם בהתייחסויות של גורמים המוזכרים בדו"ח הועברו לבחינת היועץ המשפטי לממשלה כבר בחודש פברואר.

העברת החומרים נעשתה לאחר שוינשטיין הודיע בספטמבר 2014 בתום כמעט שנתיים של בדיקה כי מהדו"ח המקורי — שמאז עבר מספר שינויי גרסאות — לא עולה חשד לביצוע מעשים פליליים. על פי הדיווח הערב, התשובות שהגיש נתניהו הוצלבו עם החומר שאסף המבקר, והמידע כולו הועבר לידי וינשטיין.

השבוע, לבקשתו של נתניהו, ייערך לו שימוע בפני המבקר. בשימוע ייבקש נתניהו להעלות את טענותיו בעל פה באשר לדו"ח שעוסק בנסיעותיו לחו"ל כשר אוצר. הליך גיבוש הדו"ח החל במשרד המבקר לפני למעלה מארבע שנים וחצי עוד במהלך כהונתו של המבקר דאז מיכה לינדנשטראוס, אך ממצאיו טרם הובאו לידיעת הציבור.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "מטבע הדברים, איננו מתייחסים להליכי בדיקה – בין שקיימים כאלה ובין שלא — ואין בכך כדי לאשר או להכחיש את האמור בפנייה". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ