פעיל "תעאיוש" עזרא נאווי נעצר בנתב"ג כשניסה לצאת מהארץ

נאווי, שתועד כשהוא פועל להסגרת סוחרי אדמות לרשות, נעצר בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע כשהיה בדרכו לאחת ממדינות אירופה. עד כה הוא לא נדרש לחקירה ולא הוצא נגדו צו יציאה מהארץ

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פעיל ארגון "תעאיוש" עזרא נאווי, שתועד כשהוא פועל להסגרת סוחרי אדמות לרשות הפלסטינית, נעצר היום (שני) בנתב"ג על ידי אנשי יחידה המרכזית של מחוז ש"י, בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע. 

עזרא נאווי
עזרא נאוויצילום: אמיל סלמן /ג'יני

נאווי נעצר בדרכו לאחת ממדינות אירופה. ההחלטה לעצור אותו התקבלה לאחר שנמצא כי רכש כרטיס טיסה ועלה חשש שהוא מנסה להימלט מהארץ. הוא לא נדרש לחקירה טרם מעצרו, ולא הוצא נגדו צו יציאה מהארץ.

במשטרה ריכזו בימים האחרונים כמה תלונות שהוגשו נגד נאווי בעקבות הכתבה ששודרה בשבוע שעבר בתוכנית "עובדה", בה הוא תועד מתרברב בכך שגרם למותם של פלסטינים שביקשו למכור קרקעות בגדה ליהודים. התלונות הועברו למחוז ש"י, ומפקד המחוז ניצב שלומי מיכאל הטיל את החקירה על היחידה המרכזית של המחוז. החוקרים אספו חומרים, ובהם הקלטות מידי העמותה שביצעה את התחקיר.

בכתבה לא הובא מידע לפיו פלסטיני אכן הוצא להורג בגלל נאווי, ועד היום בשעות הצהריים טענו במשטרה כי לא מדובר בחקירה אלא בבדיקה שנועדה לבחון האם מהכתבה בעובדה ומהחומרים שהועברו עולה עבירה פלילית כלשהי. במשטרה בודקים עד כמה מבוססים הדברים שאמר נאווי בכתבה, ונבדק מידע לגבי בעלי הקרקע שנאווי לכאורה הסגיר לידי הרשות. במשטרה סבורים כי אם מדובר בפלסטינים תושבי הרשות לא בטוח שניתן יהיה לבצע חקירה משום שהרשות רשאית לטפל באזרחיה על פי החוקים שנהוגים אצלה. 

מעורכת דינו של נאווי, לאה צמל, נמסר כי "מאז השידור בתוכנית 'עובדה' ספג עזרא אינספור איומים מחרידים על חייו, ולאחר שפעילי ימין פרסמו את כתובתו הוא אף הותקף בפתח ביתו. עזרא חש איום ממשי לשלומו ומצבו הבריאותי הדרדר. לאור זאת, החליט לנסוע ולהתאוורר בחו"ל. מאחר שלא זומן לחקירה ואף אחת מהרשויות לא יצרה עמו קשר, אין ולא היתה סיבה למנוע נסיעה זו".

בתוך כך, הערב פורסם בחדשות 2 תיעוד של נאווי מקבל תשלום מארגון "שוברים שתיקה", נאווי תועד במשרדי הארגון בתל אביב כשהוא מקבל 1,400 שקלים במזומן וצ'ק עבור פעיל נוסף. לא צוין עבור מה התקבל התשלום. משוברים שתיקה נמסר ל"הארץ" כי נאווי שימש מספר פעמים כספק הסעות של הארגון בסיורים בדרום הר חברון ועל כך קיבל תשלום.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ