פרקליטו של אולמרט פנה לשי ניצן במטרה לגבש הסדר טיעון

כשבוע לפני הדיון בעניין ערעור ראש הממשלה לשעבר בפרשת טלנסקי, ביקש עורך דינו להיפגש עם פרקליט המדינה על מנת להציע הסדר בכל התיקים בעניינו, הכולל ריצוי עונשים במקביל

שרון פולבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון פולבר

פרקליטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, עו"ד אייל רוזובסקי, פנה לפרקליט המדינה שי ניצן בבקשה להיפגש עמו במטרה לגבש הסדר טיעון כולל בכל התיקים בעניינו. ואולם טרם התקבל מענה מצדו של ניצן לבקשה.

בין היתר מתכוון פרקליטו של אולמרט לבקש כי המדינה תמשוך את ערעורה על זיכויו של אולמרט בפרשת ראשונטורס, תסגור את "תיק השיבוש" שעדיין תלוי ועומד, ותאפשר לאולמרט לרצות במקביל את עונשו בפרשות טלנסקי והולילנד. מנגד, באי כוחו של ראש הממשלה לשעבר ימשכו את ערעורם בפרשת טלנסקי ולא ימשיכו בהליכים משפטיים כלשהם.

אולמרט בהכרעת הדין בערעורו בפרשת הולילנד, בחודש שעבר בבית המשפט העליון
אולמרט בהכרעת הדין בערעורו בפרשת הולילנד, בחודש שעבר בבית המשפט העליוןצילום: אמיל סלמן

פנייתו של עו"ד רוזובסקי מגיעה כשבוע לפני הדיון המתוכנן להתקיים בבית המשפט העליון בגין ערעורו של אולמרט על הרשעתו בפרשת טלנסקי, שבגינה נשלח לשמונה חודשי מאסר בפועל. עונש זה על פי פסיקת בית המשפט המחוזי בירושלים ירוצה בנוסף לעונש שנגזר עליו לפני כשבוע בפרשת הולילנד ועומד על שנה וחצי מאסר.

לפני כשבועיים קיבל העליון חלקית את ערעורו של ראש הממשלה לשעבר וזיכה אותו מאישום קבלת שוחד בגין 500 אלף שקלים שהועברו מעד המדינה המנוח שמואל דכנר לאחיו יוסי אולמרט. עם זאת הרכב של חמישה שופטים הותיר על כנה את הרשעתו בקבלת שוחד בסכום של 60 אלף שקלים בעת שכיהן כשר התמ"ת "בפרשת הזרע" והפחית את עונשו הכולל משש שנות מאסר לשנה וחצי. אולמרט יידרש להתחיל לרצות את עונשו בגין הרשעה זו ב–15 בפברואר בכלא מעשיהו שברמלה.

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, מסר בתגובה: "היתה פנייה לפרקליטות של עו"ד רוזובסקי במטרה להיפגש באשר להמשך ההליכים, ועד לרגע זה לא נקבעה פגישה". ואילו בפרקליטות אמרו כי הם "לא מתייחסים לשיחות עם סנגורים, ואין בכך לאשר שיש שיחות כאלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ